Turco a Hagman ovládli štvrtkový večer

Dallas – Los Angeles 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Jason LaBarbera hledá kotouč mezi svými betony, Niklas Hagman právě poslal Dallas do vedení
(Autor – AP Photo/Donna McWilliam)

Minulú sezónu Králi z Los Angeles proti Dallasu nemali najmenšiu šancu, pretože nedokázali vyhrať ani jediný zápas z celkovo ôsmich. Ako sa zdá, dallasské Hviezdy neradi porušujú tradície, keď porazili súpera rozdielom triedy 5:1.

Hagman otvára gólový večer

Mike Ribeiro sa po zranení, ktoré utrpel ešte počas predsezónnej prípravy vrátil na ľad po tom, čo zmeškal tri ligové zápasy. Jeho spoločníkmi vo formácii sa stali Brenden Morrow a Niklas Hagman, ktorý túto šancu byť v top formácii dokonale využil.

Domáci na čele s Marty Turcom vstúpili do zápasu famózne. Dallasský brankár robil všetko pre to, aby ubránil počiatočný nástup Kráľov a dal tak svojmu mužstvu šancu na zvrátenie zápasu na svoju stranu.

Jason LaBarbera zlikvidoval v úvode zápasu šancu Niklasa Hagmana, keď backhandovou strelou jeho puk našiel len lapačku súperovho brankára.

Niklas Hagman sa po nevyužitej šanci opäť ukázal, a to vo vlastnom oslabení.

V 8. minúte fínsky útočník predviedol vynikajúci prehľad na ľade, keď zachytil prihrávku Kylea caldera a sám korčuľoval zoči-voči LaBarberovi. Puk si dal na backhandovú stranu hokejky a zakončil strelou pomedzi betóny. 1:0

Ribeirove prvé body

V druhej tretine to už Hviezdy mli celkom vo svojich rukách. Prvý gól padol hneď v úvode tretiny v 5. minúte po spolupráci Ribeiro, Morrow a Hagman. Mike Ribeiro vyviezol puk do útočného pásma za bránku, kde akciu prevzal Morrow a perfektnou backhandovou prihrávkou, takmer nezbadateľnou, posunul puk za seba Hagmanovi a tomu už len stačilo zasunúť čiernu gumu za bránkovú čiaru. 2:0

„Už pred zápasom sme sa rozprávali, že si tento post zaslúžil a on neurobil nič, čím by nás presvedčil o opaku.“
Dave Tippett o Niklasovi Hagmanovi

Na ďalší gól si museli diváci počkať do 14. minúty, počas ktorej Jack Johnson stratil puk na modrej, iniciatívu prevzal Antti Miettinen a veľmi presnou strelou do horného rohu prekonal LaBarberu. 3:0

V 17. minúte hrali Hviezdy presilovú hru a dokázali ju využiť. Po menšom zmätku, keď sa na zemi ocitlo hneď niekoľko hráčov, spomedzi nich aj Lehtinen, Ribeiro to zúžitkoval a po Lehtinenovom pase strelil už štvrtý gól pre domácich. 4:0

Turco prichádza o čisté konto

Predtým, než Králi upravili skóre, domáci sa radovali z piateho gólu v poradí. Hneď v úvode prvej minúte obranca hostí stratil puk v neutrálnom pásme, Jeff Halpern ho posunul Lundqvistovi, ktorý aj napriek avizovanému faulu zo strany hostí sa natlačil pred LaBarberu a následne ho prekonal. 5:0

Turco si však čisté konto neudržal, z 19 striel smerujúcich na bránu sa jedna dostala za jeho chrbát. Ivanans v 10. minúte vystrelil na Turca, ten však jeho strelu vyrazil a práve túto šancu využil Kyle Calder a dorazil puk za jeho chrbát. 5:1

„Musíme sa snažiť viac. Stratili sme tri puky a tie skončili v bráne. To nie je náš štýl. Dnes bol hlavnou postavou stretnutia Marty Turco.“