Dallas draftoval osm útočníků

Vstupní draft 2007 se odehrál 22. a 23. června v hokejové hale Columbusu Blue Jackets. Dallas měl právo vybrat si prvního hráče až jako 50. v pořadí. Volba v prvním kole draftu totiž byla součástí výměny za Ladislava Nagyho.

„Snažili jsme se získat výhodnou pozici v prvním kole, ale nepodařilo se. Tam bychom hledali určitý post. V kolech následujících jsme se pak snažili vybírat vždy toho nejlepšího hráče, který byl k dispozici.“
GM Stars Doug Armstrong

Celkem Dallas draftoval osm hráčů a všichni jsou útočníci. Šest hráčů pochází z Kanady, dva z USA. Jeden hráč je z Česka a jeden z Ruska. Dallas sice vstoupil do druhého dne draftu se šesti volbami, ale pozici číslo 94 vyměnil za pozice 128, 129 a 149.

Nico Sacchetti

Jako první přišel na řadu na 50. místě kanadský centr Nico Sacchetti. Nico působil v uplynulé sezóně ve středoškolském týmu Virginie H.S. v Minnesotě. Je to odvážný a talentovaný útočník. Poctivě pracuje v rozích podél mantinelů a v předbrankovém prostoru. Dobře bruslí, má přehled a výbornou střelu. Dobře zvládá hru ve všech třech pásmech.

„Je velmi tvrdý a nebojácný, je vůdčí osobností a navíc umí dávat góly. Má několik nedostatků, ale je na dobré cestě je odstranit.“
Asistent GM Stars Les Jackson

Pravoruký centr může v následující sezóně nastupovat v USHL v dresu Omaha Lancers, kam byl v pondělí vyměněn z Indiana Ice, nebo ve vysokoškolském týmu Minnesoty.

Sergej Korostin

Dalším hráčem, který byl Dallasem vybrán jako 63. hráč celkově, je Sergej Korostin. Korostin velkou část uplynulé sezóny promarodil kvůli zranění nohy a podstoupil i operaci břicha. Na led se vrátil až na jaře, když nastoupil za výběr Ruska do 18 let a v šesti zápasech vstřelil pět gólů. Sergej je velmi zručný útočník s dobrým čichem na góly. Jeho bruslení je velmi dynamické a je silný v soubojích jeden na jednoho. Dokáže pracovat s pukem při velmi vysoké rychlosti, dobře a pohotově střílí zápěstím.

Colton Sceviour

Jako 112. v celkovém pořadí byl Dallasem vybrán Kanaďan Colton Sceviour. Colton promarodil část uplynulé sezóny kvůli zlomenině nohy a část té předcházející se zlomenou čelistí. Je to velmi poctivý hráč, který je platný na obou koncích kluziště a libuje si ve hře u mantinelů.

Austin Smith

V pátém kole draftu vybrali Stars rodáka z Dallasu Austina Smithe. Austin Smith je velmi rychlý hráč se skvělou schopností tvořit hru. Je velmi silný při napadání.

„Má snad tunu talentu a navíc je z Dallasu. Austin dokazuje, že i v Texasu mohou vyrůstat talentovaní hokejisté.“
Asistent GM Stars Les Jackson

Jamie Benn

Jen jednu pozici za Smithem byl vybrán Kanaďan Jamie Benn. Benn má vynikající čich na góly.

Ondřej Roman

Jako 136. v pořadí přišel na řadu český útočník Ondřej Roman. Levoruký rodák z Ostravy je dobrým tvůrcem hry s citem pro přihrávku. Velmi dobře si rozumí s pukem, je efektivní na vhazování, dobře brání a napadá.

„Myslíme si, že je jedním z nejlépe přihrávajících hráčů ve WHL. Je velmi kreativní a má skvělý přehled o hře. Dokáže své spoluhráče udělat lepšími a jsme velmi rádi, že jsme jej vybrali.“
Scout Hvězd Dennis Holland

Michael Neal

Dalším hráčem draftovaným Dallasem byl na 149. místě Michael Neal, mladší bratr už dříve Dallasem draftovaného Jamese Neala. Michael dobře pracuje podél mantinelů a v rozích, ale v zakončení má ještě velké nedostatky.

Luc Gazdic

Posledním hráčem, kterého si Dallas rezervoval, byl na 172. místě Luc Gazdic. Gazdic je 191 cm vysoký hráč, jehož doménou je fyzický kontakt a zejména bitky.

Původně měl Dallas ještě jeden výběr, ale ten loni vyměnil na Floridu za Niklase Hagmana.

„Myslíme si, že jsme dnes vybrali dobré hráče. Draftovali jsme šikovné a nebezpečné, ale také velké a fyzicky hrající útočníky. Nevybírali jsme obránce, protože cítíme, že jich máme v systému dostatek.“
Ředitel amatérského scoutingu Tim Bernhardt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *