Rozhovory

Q & A s Ladislavem Nagym

Rozhovor z 15. února 2007

Nová posila Stars, slovenský útočník Ladislav Nagy, si odbyl svůj debut v dresu Hvězd ve středečním zápase proti Detroitu. V jedné formaci hrál s Mikem Modanem a Jere Lehtinenem. Reportérům dallasstars.com byl tedy k dispozici právě on.

Co sis pomyslel, když ses dozvěděl, že jsi byl vyměněný do Dallasu?

Nečekal jsem to, nikdy bych si nepomyslel, že bych mohl být vyměněný do Dallasu, do týmu ve stejné divizi. Slyšel jsem nějaké spekulace o Montrealu, Torontu či New York Rangers. Chtěl jsem zůstat ve Phoenixu, ale oni se mnou nechtěli ani mluvit, takže jsem rád, že jsem tu, protože tohle je skvělý klub. Tento tým míří do playoff a pokaždé, když jsme s Dallasem hráli, to bylo hodně těžké.

Co jsi o Dallas Stars ještě před výměnou slyšel?

Hrají velmi dobře v obraně a je těžké je obejít jeden na jednoho. Také mají dobrou přesilovku. V Dallasu se dobře bydlí, je tu vše, co si člověk může přát, fandové jsou tu taky skvělý.

Co říkáš na možnost nastupovat v jedné formaci po boku Mika Modana a Jere Lehtinena?

Jsem šťastný, že jsem tu a mohu hrát s hráči jako je Modano a Lehtinen. V mém prvním zápase jsem se chtěl vyvarovat toho, abych byl přemotivovaný. Chci si na ledě jen užít legraci. Ale trochu nervózní jsem přece jen byl. Puk skákal o trošku více než obvykle. Myslím si, že po jednom či dvou zápasech bych se měl uvolnit, začít hrát svou hru a užívat si legrace jako obvykle.

Jak bys fanouškům Dallas Stars popsal svůj styl hry?

Rád se prosazuji ve hře jeden na jednoho a rád přihrávám. Během posledních tří let jsem se mnohému naučil a taky rád střílím branky. Směrem dopředu jsem nejlepší v rozích kluziště, jeden na jednoho, když můžu hrát s pukem, to je moje hra.

Znal jsi se ještě před výměnou s někým z kádru Stars?

Znám Modrého a Štefana, a taky Brendena Morrowa (směje se). Když proti sobě hrajeme, tak máme mezi sebou téměř neustále takové menší konflikty. Takže moc hráčů neznám.

Je těžké být vyměněný do týmu divizního rivala, proti kterému jsi toho hodně odehrál, a teď budeš muset hrát proti svému bývalému týmu?

Je to zajímavé. Když jsem se dostal do Phoenixu, tak mi řekli, že Dallas je v divizi vždy první. Takže jsem rád, že jsem tady. S Phoenixem budeme hrát ještě třikrát, takže se nemohu dočkat, až jim ukážu, o co přišli.

Co kromě hokeje rád děláš?

Přes léto hraji hodně tenis. Golf moc nehraji, nejsem zrovna jeho příznivec, ale to proto, že mi to moc nejde. Přes léto taky hraji s přáteli fotbal.

Co jsi chtěl vždycky v Texasu udělat, ale neměl jsi zatím tu možnost?

No, slyšel jsem, že je to stát kovbojů, takže bych možná mohl zkusit lov. Možná se zeptám kluků, co se tady dá dělat. Je to skvělé město. Když jsme sem jezdívali s Coyotes, vždycky jsem sem jezdil rád.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *