Skvelý deň Tony Amonteho

Calgary – Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Tony Amonte vstřelil dva ze tří gólů Calgary
(Autor – AP Photo/Jeff McIntosh CP)

Po nevydarenom zápase s Vancouverom čakal na Dallas ďalší ťažký súper, Calgary Flames. No tak ako v minulom zápase, aj tu sa prejavila dočasná strelecká kríza.

Amonteho prvý gól

Jediný gól v prvej tretine padol do siete Dallasu. V 7. minúte Marcus Nilson vystihol prihrávku Antti Miettinena, vkorčuľoval do útočného pásma, kde našiel pripraveného Tonyho Amonteho. Ten z ľavého kruhu poslal puk do horného rohu Turcovej bránky. 1:0

Stars prestrieľali súpera 8-6, ale gól dať nedokázali. Na úspechu Flames sa tiež podieľal gólman Kiprusoff.

Opäť Tony Amonte

Hviezdy na tom boli čo sa týka počtu striel znovu lepšie, 11-5. Avšak svoje šance nedokázali premeniť ani Jere Lehtinen, ani Niklas Hagman. Do tretice sa presadil až ďalší fínsky útočník, Antti Miettinen. V 5. minúte hral Dallas svoju tretiu presilovku, ktorú konečne dokázal využiť. Miettinen dostal puk od Jussi Jokinena a strelou zápästím poslal puk nad rameno brankára Calgary. 1:1

Z doslova výstavnej trefy fínskeho útočníka sa hostia dlho netešili. O 30 sekúnd na to Phaneuf z modrej vystrelil a jeho strelu tečoval Tony Amonte. 2:1

V poslední minutě rozhodl Pyatt

Neslávne presilovky Dallaských Hviezd ani tentokrát ovocie nepriniesli. V jednej z nich sa dokonca do šance dostal Amonte a trafil žrď Martyho brány.

Hra v oslabení je už však o niečom inom, Dallas zlikvidoval všetky presilovky súpera, najmä prevahu o dvoch hráčov.

Po tom, čo sa nepresadili Morrow či Modano, dal gól do prázdnej bránky Dallasu Huselius. 3:1

„Ak sa vám podarí skórovať hneď v úvode, zdá sa, že všetko klape ako má. Vedeli sme, že tento zápas bude pre nás veľmi dôležitý a že Dallas bude ťažkým súperom, je to jeden z najlepších tímov na západe. Každopádne vyvinuli sme veľké úsilie a takéto zápasy su pre nás dôležité, najmä na domácom štadióne.“