V Anaheime rozhodli nájazdy

Anaheim – Dallas 3:4 sn (1:0, 0:3, 2:0, 0:0, 0:1)

Marty Turco likviduje spektakulárním zákrokem penaltu Ryana Shannona
(Autor – AP Photo/Branimir Kvartuc)

V jedinom stretnutí hranom v nedeľu nastúpili proti sebe Ducks a Stars. Po napínavom dueli museli o víťazovi rozhodnúť nájazdy.

Todd Marchant skóruje

1. Třetina

Dallas mal v prvej tretine niekoľko presilovkových príležitostí. V 14. minúte sa DiPenta dopustil faulu na Antti Miettinena, štvorminútový trest si šiel odpykať na trestnú lavicu. Boli to však práve Ducks, ktorý túto situáciu využili. Po strate puku mal Todd Marchant pred sebou voľný priestor, márne ho stíhal Mike Modano. Turco na backhand protihráča nedosiahol a domáci sa ujali vedenia. 1:0

Tesne pred koncom tretiny sa do seba pustili Matthew Barnaby a Travis Moen. Bol to Barnabyho už v poradí 800. zápas kariéry, v ktorých si odsedel na trestnej lavici už 2465 minút.

Lavína menom Stars

V druhej minúte fauloval Selänne, vzápätí Rob Niedermayer a Dallas tak hral presilovku o dvoch hráčov. Neprešlo ani 15 sekúnd a Modanova krížna prihrávka našla hokejku Sergeja Zubova a ten z voleja skóroval. 1:1

V 9. minúte Modrý získal puk, toho sa ujal Stu Barnes, ktorý na seba v útočnom pásme naviazal dvoch hráčov Ducks. Voľný Niklas Hagman po následnej nahrávke nemal veľa problémov s umiestnením puku za chrbát Bryzgalova. 1:2

V bránke nahradil neistého Bryzgalova Giguere, ktorý si udržal čisté konto iba do 38. minúty, kedy Antti Miettinen dorazil strelu Brendena Morrowa. 1:3

Lavína menom Ducks

To, čo platilo v druhej tretine, v tretej bolo práve naopak. Domáci zatlačili Stars do ich obranného pásma a nebyť skvelého Marty Turca, zo zápasu by sa nakoniec tešili domáci.

V 10. minúte Scott Niedermayer zúžitkoval prihrávku od svojho brata Roba a strelou zápästím prekonal brankára Dallasu. 2:3

19 sekúnd pred koncom vyhral vhadzovanie Pahlsson, Pronger vypálil, jeho strela sa odrazila od McDonalda a Anaheim sa mohol tešiť z istého bodu. 3:3

Predĺženie

Oba tímy mali niekoľko šancí na rozhodnutie tohto zápasu, no snáď najväčšiu mali práve hostia. V Poslednej minúte Modano získal puk, poslal ho Boucherovi, avšak niekoľko jeho pokusov o dorážku zlikvidoval Giguere.

Penalty

O veľkú senzáciu sa chcel postarať Ryan Shannon, ktorý predviedol parádnu otočku a následnú backhandovú strelu, ale Marty Turco sa predviedol ešte úžasnejším zákrokom hokejkou. Pravidelní strelci v samostatných nájazdoch, Sergej Zubov a Jussi Jokinen, svoje pokusy úspešne zakončili, no keďže Samuela Pahlssona vychytal Turco, Stars sa tešili z piateho víťazstva v rade.

„Nikdy som nemal rád, ak sme naše vedenie neudržali. Hrali sme celkom dobre a preto sa z víťazstva veľmi teším.“
Marty Turco

Morrow – Modano  – Lindros

Fotky

Dustin Penner, Samuel Pahlsson, Andy McDonald a Teemu Selänne se radují, zbývá 18 vteřin do konce normální hrací doby a je vyrovnáno
Ilja Bryzgalov
Niklas Hagman zvyšuje na 1:2
Jaroslav Modrý a Antti Miettinen se radují, Mietts zvýšil na 1:3
Matthew Barnaby oslavil 800. zápas v NHL jak jinak než bitkou
Mike Modano chybuje, Todd Marchant mu ujíždí ve vlastním oslabení a Ducks vedou 1:0