Stars prehrou po predĺžení ukončili sezónu

Columbus – Dallas 5:4 pp (0:0, 3:1, 1:3, 1:0)

Poslední gól základní části v síti Stars má na svědomí Sergej Fjodorov
(Autor – AP Photo/Paul Sancya)

Posledný zápas základnej časti odohrali Stars na ľade Columbusu, Tippett nechal oddychovať niekoľko hráčov.

Brankári úradujú

1. Tretina

Do zápasu nenastúpili Mike Modano, Jason Arnott, Jere Lehtinen, Stu Barnes, Willie Mitchell, Philippe Boucher a Marty Turco. Z Iowy prišiel Dan Jancevski a tak Tippett mal k dispozícii jedenásť útočníkov a šesť obrancov.

Dallas dominoval, tak ako aj proti Detroitu, v prvej tretine. Marc Denis však šance hostí vychytal.

Strely na bránu 9-12 pre Columbus.

Domáci vo vedení

2. Tretina

44 sekúnd od začiatku tretiny David Výborný si prešiel Miettinena a strelou zápästím otvoril skóre zápasu. 1:0

V 10. minúte Morrow spoza bránky prihral Guerinovi a ten dal svoj 13. gól v sezóne. 1:1

Ani nie o minútu sa skóre znovu menilo. Manny Malhotra vystrelil z ľavého kruhu na Hedberga a puk do brány dorazil Trevor Letowski. 2:1

Minútu pred koncom Jamie Pushor z pravého krídla tvrdou strelou prekonal Johana Hedberga. 3:1

Smola v závere

3. Tretina

V 6. minúte si Stars zahrali presilovku, ktorú dokázali využiť. Niklas Hagman prevzal puk, z blízkosti Denisovej bránky ho posunul Kapanenovi a ten skóroval. 3:2

Stars sa pustili do ofenzívy a Columbus zaskočili. Morrow svojím pohybom mierne vytiahol Denisa z bránky a po prihrávke Ottovi sa mohli tešiť z vyrovnávajúceho gólu. Steve Ott dal svoj prvý gól za posledných 43 stretnutí. 3:3

V 10. minúte Guerin poslal puk krížom na Hagmana a ten do odkrytej bránky skóroval. 3:4

Stars tak za menej ako štyri minúty dokázali dokonale otočiť stav zápasu.

Hviezdam sa vytratil úsmev na tvári po tom, čo Mark Hartigan z presilovky 6 na 3 minútu pred koncom prepálil Hedberga a vyrovnal. 4:4

„V tretej tretine sme sa snažili, ale kvôli vylúčeniam sme vedenie nevedeli udržať. Musíme sa z týchto chýb poučiť. Chlapci dostali viac priestoru na ľade ako zvyčajne a hlavným cieľom bolo, aby si pred playoff hru užili a cítili sa dobre.“

Predĺženie

Po 35 sekundách predĺženia strela Sergeja Fjodorova z modrého kruhu ukončila posledný zápas sezóny. 5:4

„Nemali sme o čo hrať. Záležalo len na hráčoch, ako sa k tomu postavia. Všetko, na čo myslíme, je playoff.“

• Brenden Morrow – 20:55 min, +2, (0+2)
  • Jaroslav Svoboda – 8:49 min, -2, (0+0)