Nesústredenosť príčinou prehry s Detroitom

Detroit – Dallas 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Tomas Holmström je poslední, kdo se dotkl puku mířícího do sítě
(Autor – AP Photo/Paul Sancya)

Predposledný zápas odohrali Stars na ľade Detroitu, kde v posledných minútach prišli o víťazstvo.

Arnott dáva gól

1. Tretina

Stars na ľade Detroitu od začiatku dominovali a prestrieľali domácich 15-6.

Legace bol prekonaný až päť minút pred koncom tretiny, potom, čo Jason Arnott po Boucherovej strele z dorážky skóroval. 0:1

Dobrá disciplína bola vidieť na oboch stranách, keď v prvej časti bol vylúčený iba Jaroslav Svoboda. Oba tímy si dávali pozor, aby duel odohrali hlavne bez zranení.

Bezgólová tretina

2. Tretina

Detroit prestrieľal hostí 11-7, no obaja brankári predvádzali skvelý výkon.

Trochu vzrušenia priniesla v 12. minúte bitka medzi Ottom a Crossom.

Nedôslednosť Dallasu

3. Tretina

V 4. minúte bol vylúčený Chris Chelios a Stars presilovku zúžitkovali.

Jussi Jokinen preniesol puk do útočného pásma, prihral Arnottovi, ktorého prihrávku zrazil do bránky Jere Lehtinen. 0:2

V 14. minúte Niklas Kronvall z modrej vystrelil, jeho delovka sa odrazila od Johana Franzena a skončila v Turcovej bráne. 1:2

O dve minúty neskór bolo vyrovnané. Barnes stratil puk v strednom pásme a hneď bolo na svete prečíslenie. Zetterberg nahral Andreasovi Liljovi a jeho forehandová strela skončila v sieti. 2:2

45 sekúnd pred koncom stratil Modano v útočnom pásme puk a Stars museli čeliť ďalšiemu prečísleniu 3 na 2. Chris Chelios našiel Zetterberga a jeho strela bola zrazená Tomasom Holmströmom. 3:2

Boucher po tom, čo zblokoval strelu odišiel do kabín a na zvyšok stretnutia už nenastúpil.

„Oba tímy sa šetrili. Po väčšine času sme len chceli dohrať zápas bez zranení. Ale nepochybujte, že sme chceli vyhrať. Nikto sa nechcel vzdať dopredu. Aj keď zápas takmer nič neznamená, vždy ideme do toho a pokúsime sa vyhrať.“
Jason Arnott

Dallas v domnení, že má stretnutie pod kontrolou, znížil tempo a dôslednosť v obrane a výsledkom bola katastrofa. Detroit vyhral 3:2.

„V závere sme hrali lajdácky, nedbanlivo a dostali sme, čo sme si zaslúžili. Ani jeden z hráčov nehral poctivo v tomto stretnutí.“

• Antti Miettinen – 16:11 min, +0, (0+0)
  • Jaroslav Svoboda – 11:23 min, -1, (0+0)