Dallas – San Jose 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

Joe Thornton právě rozhodl o vítězství San Jose
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Mike Modano aj Sergej Zubov sa na ľad vrátili, ale na Žralokov bojujúcich o playoff to nestačilo.

Lehtinenov ďalší gól

V polovici prvej tretiny šiel na trestnú lavicu za podrazenie Joe Thornton. Bolo to zároveň jediné vylúčenie v tretine, no práve to Stars využili.

Neprešla ani minúta a domáci viedli o gól. Modano prihral puk Zubovovi, ktorý z modrej vypálil a jeho strelu tečoval Jere Lehtinen. 1:0

Sharks poslali na Turca 12 striel, no ani jedna neprešla bránkovou čiarou.

Marleau vyrovnáva

Klemm v piatej minúte fauloval a San Jose presilovku využili.

Patrick Marleau vyhral v útočnom pásme buly, Sharks následne dostali puk k Martymu Turcovi a Marleau dokonale vyžil zmätok pred bránou a vyrovnal skóre zápasu. 1:1

Stars veľa faulovali a San Jose dostalo šancu zahrať si presilovku 5 na 3. No v posledných sekundách tretiny sa Dallas ešte ubránil.

Arnott zaistil aspoň bod

Sharks otvorili tretina presilovkou 5 na 3, no Turco predviedol skvelý výkon a tak z tejto hernej situácie gól nepadol.

„Marty Turco bol perfektný, dal mužstvu šancu bojovať ďalej a prinajmenšom sme vďaka nemu získali aspoň bod.“

V 11. minúte pri vlastnom oslabení uvoľnil Preissing Nieminena, ktorý strelou ponad Turca dostal hostí do vedenia. 1:2

Dve minúty pred koncom získal Barnes pri mantineli puk. Nahral za bránku, kde stál Morrow a Brenden poslal center rovno pred Toskalu, kde sa dostal k teči Arnott a zabezpečil Dallasu aspoň bod. 2:2

Niko Kapanen môže svoje vylúčenie ku koncu predĺženia ľutovať. Marleau poslal puk Thorntonovi, ktorý z jednej prekvapil Marty Turca a Žraloci si odniesli z Dallasu oba body.

„Je to súťaž, kde hráme so silnými mužstvami. Sme unavení, hlavne, keď máme súpera dostať pod tlak, tak je únavu poznať. Musíme poskytnúť hráčom nejaký čas na oddych. Myslím si ale, že to môže byť k niečomu dobré, ak to
využijeme ako výhodu.“

„Teraz si ideme užiť pár voľných dní, aby sme boli pripravení na ďalšie zápasy a mohli bojovať o víťazstvo po celých 60 minút. O tom to celé je.“