Q & A se Stevem Ottem

25. října 2005

Reportéři DallasStars.com si tentokrát povídali s útočníkem Stevem Ottem.

Získal jste pověst dotěrného hráče. Vychutnáváte si tuto roli a máte v úmyslu se dostat soupeřům pod kůži?

Myslím, že jsem tuto pověst získal ve svém prvním roce v lize. Měl jsem několik bitek hned v úvodu mé kariéry v NHL a sezónu jsem zakončil s téměř 15 bitkami. Podle mě je to důsledek hádek pramenících z mé tvrdé a fyzické hry. Snažím se hrát silově, nálepku dotěrného hráče dostávají menší, ale do těla hrající hokejisté. Jdete do hry, pokusíte se věci trošku rozproudit a vytvořit tak energii pro svůj tým.

Byl jste vždy dotěrným hráčem, i v juniorské soutěži a na farmě?

Hrál jsem takto pořád, mám tedy tuto roli neustále. Pramenilo to z toho, že jsem byl jedním z menších hráčů, kteří rostli, ale nikdy jsem neustoupil, když někdo chtěl výškovou výhodu nade mnou využít. Snažil jsem se jim to vrátit za každou cenu, a to mě dostalo do NHL. Chci být dotěrným hráčem, který však dokáže i skórovat a dělat dobře i další věci.

Jsou nějací další významní dotěrní hráči, se kterými jste se potkal v NHL?

Rozhlédněte se po lize a uvidíte tlučhubu jako je Sean Avery, jenž má navíc slušný talent, ale myslím si, že on je spíše slovním typem dotěrného hráče. Jeho řeči při hře občas překračují únosnou míru.

Je pravda, že jste se naučil sprostá slova v sedmi světových jazycích předtím, než jste v roce 2001 hrál na Juniorském mistrovství světa?

V juniorech jsem měl pár spoluhráčů ze Švýcarska, Finska a Ruska. To oni mě naučili pár nadávek určených pro soupeře. V NHL je to obdobné, stačí se jen naučit pár slov v cizím jazyce. Skončilo to tak, že jsem v několika zápasech řekl něco soupeřům, většinou jen ze srandy, ale několik následných výměn bylo velmi ostrých.

Myslí si Vaše nová manželka Candice, že jste dotěrný hráč?

Ví to. Můj první zápas na který přišla se skončil tak, že jsem se v prvních pěti minutách hry dostal do bitky (za tuhle rvačku jsem pak byl suspendován na 3 zápasy) a než jsem se převlékl, byla už pryč. Nechtěla být součástí toho všeho, nemohla tomu uvěřit. Jsem si jistý, že kdyby jste se jí na to zeptali, řekla by, že jí tím přivádím k šílenství. Snažím se to ale nechávat na ledě, jak nejvíce je to možné. Snažím se být hráčem, proti kterému se špatně hraje, ale mimo led chci být normální kluk.

Jaký hokejový tým byste sestavil ze svatebních hostí?

Mohli bychom být velice silní. Měli bychom dobrou první pětku. Můj nejlepší hráč by byl Tim Gleason z Los Angeles Kings a měl bych taky Jasona Spezzu z Ottawy, je to můj dlouholetý kamarád. Další dlouhodobý kamarád, který byl na svatbě, je Jarret Stoll, který hraje v Edmontonu. Náš brankář by byl Michael Leighton. Stavil jsem se na jeho svatbě a on byl i na mé. Hraje posledních pár let za Chicago. Steve Hildebrand hrající v ECHL by tam byl také, a i pár dalších, kteří nehrají hokej.

Co je zatím nejlepší na manželském životě?

Je tak krásné přijít domů k někomu milujícímu, na místo, kde se cítíte jako doma. Nikdy se necítíte sám, je pěkné být milován.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *