Schneider vystřelil Detroitu vítězství

Dallas – Detroit 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Jiří Hudler se marně pokouší překonat Mika Smytha
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Přestože se do střelecké listiny zapsali pouze tři hráči, bylo v American Airlines Center k vidění celkem pět branek. K nevoli domácích fandů padly tři z nich do sítě Stars.

Brankáři lepší střelců

1. Třetina

V první třetině bylo k vidění 14 střel na branku, po sedmi na každé straně, šest vyloučení, gól však žádný.

Johan Franzen mužem druhé třetiny

Skóre utkání otevřel až ve druhé třetině Johan Franzen. V 17. minutě projel domácí obranou jako nůž máslem a zblízka překonal Dana Ellise, který v polovině utkání vystřídal stoprocentního Mika Smitha. Druhou asistenci na úvodní brance zápasu si připsal Blake Sloan, ještě předloni hráč Dallasu.

Ve 20. minutě potrestal Franzen vyloučení Trevora Daleyho. Tvrdá Franzenova střela z kruhu se zastavila až v síti.

Guerin srovnal, Mathieu Schneider rozhodl

Ve 4. minutě třetí třetiny snížil na 1:2 z pohledu domácího týmu Bill Guerin, když z bezprostřední blízkosti překonal Jamese Howarda. V 11. minutě putoval puk od Jasona Arnotta k Anttimu Miettinenovi, který chytrou příhrou vyzval Guerina ke druhé brance v utkání a celkově čtvrté ve dvou zápasech.

V 16. minutě rozhodl utkání Mathieu Schneider. Jeho střela z prostoru kruhu prošla do sítě, když v chumlu před brankou změnila směr.

Penalty

Samostatné nájezdy Dallas prohrál na domácím ledě i podruhé. Neprosadil se Bill Guerin, Jason Arnott ani Sergej Zubov. Za hosty se do sítě Dana Ellise trefil Dan Cleary a Jason Williams.