Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

30. 8. 11 O výhře Dallasu nad Los Angeles v prodloužení 4:3 rozhodl kapitán Brenden Morrow  J. Peštál

Los Angeles – Dallas 3:4pp (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Dallas čekal závěrečný zápas z venkovní čtyřzápasové minisérie na kluzištích svých soupeřů z Pacifické divize. A jak si v úvodních třech duelech minisérie zatím hokejisté Hvězd vedli? Nad očekávání dobře – vyhráli nad Phoenixem 3:2, podlehli Anaheimu 3:4 v prodloužení a zdolali San Jose 3:2, čili v těchto třech duelech dosud nasbírali pět bodů. Na závěr miniprogramu hrál Dallas s Los Angeles. Budou úspěšnější domácí Králové nebo hostující Hvězdy?

Stars v posledních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v těchto šesti zápasech nasbírali devět bodů. Kings v posledních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v těchto šesti zápasech nasbírali osm bodů.

Dallas změřil síly s Los Angeles počtvrté ze šesti zápasů. Králové zvítězili ve dvou utkáních – 5:2 a 3:1 a Hvězdy v jednom klání – 2:1.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen,za Los Angeles chytal Steve Bernier. Domácí Králové začali střetnutí dobře a šli do vedení. V deváté minutě skóroval bývalý obránce Hvězd Willie Mitchell.

Ve druhé části hosté srovnali stav. V šestadvacáté minutě se z pravého kruhu trefil Mike Ribeiro. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, konkrétně jen 35 sekund. V osmadvacáté minutě Justin Williams dorazil svou vlastní střelu zpoza modré čáry. Zadáci Stars určitě neměli čisté svědomí.

Ve třetí části ve dvaačtyřicáté minutě Dallas podruhé srovnal, střelcem byl Trevor Daley. Králové se otřepali opět rychle a zase šli do vedení. Ve třiačtyřicáté minutě Kyle Clifford z levého kruhu zazvonil na tyč, od níž se puk odrazil do sítě. Dallasu se ale podařilo i potřetí dorovnat stav, tentokrát dokonce v oslabení. V pětapadesáté minutě rozehrávku Drew Doughtyho na modré čáre vystihl Jamie Benn a přetavil svůj brejk v branku. Vyrovnáno na 3:3! Ve zbývajících minutách se už žádný hráč neprosadil, oba týmy měly jistotu jednoho bodu.

Následovalo prodloužení. Hned po 38 sekundách ho rozhodl Brenden Morrow! Dallas tedy zvítězil nad Los Angeles po těžkém boji 4:3 v nastaveném čase. Kapitán se trefil v pravý čas.

Dallas si ve čtyřech venkovních zápasech na ledě svých divizních soupeřů připsal tři výhru a jednu porážku v prodloužení, celkem získal skvělých sedm bodů. Hráči Hvězd se po těchto čtyřech venkovních duelech vrací na domácí led, kde odehrají následujících sedm utkání.