30. 8. 11 Dallas porazil Columbus 3:0 i díky čistému kontu Kariho Lehtonena a stále bojuje o účast ve vyřazovacích bojích  J. Peštál

Dallas – Columbus 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Dallas má za sebou venkovní čtyřzápasovou minisérii na kluzištích svých soupeřů z Pacifické divize. A jak si Dallas Dallas vedl v těchto čtyřech utkáních? Neúspěšně – jednou vyhrál v normální hrací době, jednou prohrál na nájezdy a dvakrát prohrál v normální hrací době – postupně Phoenixu podlehl 1:2 na nájezdy, se San Jose prohrál dokonce 0:6, s Los Angeles prohrál 1:3 a s Anaheimem zvítězil 4:3. V těchto čtyřech zápasech Hvězdy nasbírali tři body. Teď se Dallas vrací na domácí kluziště, aby poměřil své síly s Columbusem. Zvítězí Dallas nebo Columbus?

Dallas v posledních deseti zápasech dvakrát vyhrál (vyhrál dvakrát v normální hrací době) a osmkrát prohrál (prohrál pětkrát v normální hrací době, prohrál jednou v prodloužení a prohrál dvakrát na samostatné nájezdy). Dallas v těchto deseti utkáních nasbíral sedm bodů.

Columbus v posledních deseti zápasech třikrát vyhrál (vyhrál jednou v normální hrací době, vyhrál jednou v prodloužení a vyhrál jednou na samostatné nájezdy) a sedmkrát prohrál (prohrál čtyřikrát v normální hrací době, prohrál jednou na nájezdy a prohrál dvakrát na samostatné nájezdy). Columbus v těchto deseti utkáních nasbíral devět bodů.

Hvězdy a Modrokabátníci se dnes utkávají počtvrté a zároveň naposledy v této Základní části NHL. Blue Jackets zatím vyhráli dvakrát – 3:2 v prodloužení a 2:1, Dallas zatím vyhrál jednou – 2:1.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Columbus chytal Mathieu Garon. Hvězdy začali dobře a brzy se ujali důležitého vedení. V páté minutě v přesilové hře tečkoval střelu Brada Richardse Steve Ott a Mathieu Garon neměl šanci zasáhnout – 1:0 pro domácí Stars.

Ve druhé periodě žádná branka nepadla, i když šance na vstřelení gólu měly oba kluby. Dallas stále stále držel nejtěsnější možné vedení 1:0.

V šestapadesáté minutě Columbus vyrovnal, ale branku rozhodčí neuznali. Oba brankáři chytali skvěle a hráči na ně nemohli vyzrát. Modrokabátníci se v poslední minutě odhodlali ke hře bez brankáře, ale kýžený úspěch jim to nepřineslo, naopak Dallas pojistil svou výhry dvěma zásahy do opuštěné klece. V čase 59:07 přidal druhou branku Loui Eriksson a v čase 19:40 trefil prázdnou branku také kapitán Brenden Morrow, Dallas zdolal Columbus 3:0 a stále má šanci proklouznout do play off. Do koce Základní části NHL čekají Hvězdy ještě tři zápasy.

• Kari Lehtonen vychytal své letošní třetí čisté konto a celkově své sedmnácté čisté konto v kariéře
  • Dallas i Columbus byli stejně úspěšní na vhazování, oba jich vyhráli 21 ze 42 (50 procent)