30. 8. 11 Curtis Glencross rozhodl v nájezdech o výhře Calgary 4:3, dallaský Tomáš Vincour se v NHL poprvé trefil  J. Peštál

Dallas – Calgary 3:4n (1:3, 1:0, 1:0, 0:0, 0:1)

Dallas zažehnal krizi a začal pravidelně sbírat body, Calgary se také velmi daří. Oba kluby zatím drží příčky zajišťující postup do vyřazovacích bojů. Jak dopadne souboj týmů, kteří mají aktuálně velmi dobrou formu?

Jak se bude dařit calgarskému třiatřicetiletému útočníkovi Jaromemu Iginlovi, který dal v této sezoně NHL už jistých třicet branek, čímž se stal desátým hráčem v historii NHL, kterému se tento počin povedl v deseti po sobě jdoucích sezónách? Navíc Jaromeho dělí dvě branky od vstupu mezi padesát nejpilnějších kanonýrů NHL a čtrnáct bodů od tisícové hranice. Všech 471 branek a 515 asistencí dosáhl v 1092 zápasech (tyto Jaromovy statistiky platily před zápasem s Dallasem) jako hráč Calgary, kam byl ještě před startem profesionální kariéry vyměněn z Dallasu. Hvězdy ho draftovali v červenci roku 1995 u jedenáctého místa, ale o půl roku později ho vyměnili spolu s Coreym Millenem Plamenům za Joe Nieuwendyka.

Stars v posledních šesti zápasech pětkrát vyhráli a jen jednou prohráli v prodloužení, v těchto šesti zápasech nasbírali jedenáct bodů. Flames v posledních šesti zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli (jednou v normální hrací době a jednou v prodloužení), v těchto šesti zápasech nasbírali devět bodů.

Dallas a Calgary se utkali počtvrté a zároveň naposledy v této sezoně. Calgary zatím zvítězilo ve všech třech vzájemných zápasech – doma 7:4, 4:2 a v Dallasu 3:2 na nájezdy.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Calgary chytal Miikka Kiprusoff. V prvních deseti minutách nepadla žádná branka, ale od jedenácté do čtrnácté minutě Plameny pořádně přitopili pod kotlem a odměnou jim bylo třígólové vedení!

V jedenácté minutě Curtis Glencross vybojoval po Goligoskiho pádu na levé straně puk a přihrál René Bourquovi, mezi bránícími hráči si puk tito hráči ještě vyměnili, až se Bourque dostal k ideálním prostoru na střelu z levého kruhu a propálil bránící hráče i brankáře nestihnuvšího zareagovat. Ve dvanácté minutě Tom Kostopoulos vybojoval puk za brankou Dallasu a přihrál Michaelu Backlundovi, ten kotouč jej udržel a v pádu poslal na hůl Tima Jackmana. Jackman vypálil, Lehtonen touš vyrazil, ale za jeho záda ho uklidil Kostopoulos – 0:2. Třetí branka padla opět zanedlouho. Ve čtrnácté minutě zvýšil už na 3:0 ranou od modré čáry Anton Babčuk. Dallasu alespoň stihl snížit, v osmnácté minutě využil přesilovou hru ve velmi dobré formě hrající Jamie Benn. Po první periodě Dallas ztrácel na svého soupeře dvě branky.

Po akci v šestadvacáté minutě už byl rozdíl ve skóre jen jednogólový. Přihrávky Jeffa Woywitky přes polovinu hřiště se zmocnil na modré čáře Mike Ribeiro, dostal se do blízkosti branky a svižnou střelou překonal Kiprusoffa – 2:3.

Hvězdy nesložili zbraně a ve šestačtyřicáté minutě zápas se jim podařilo vyrovnat. Tomáš Vincour vybojoval puk u mantinelu, povyjel si do levého kruhu a trefil se nad rameno Miikky Kiprusoffa – vyrovnáno 3:3! Byl to jeho premiérový gól v NHL a zároveň i první bod! Do konce třetí části ještě zbývalo necelých patnáct minut, ale oba brankáři už v normální hrací době neinkasovali. Oba klub měly jistý bod, o tom druhém bodu se muselo rozhodnout v prodloužení nebo případně v samostatných nájezdech.

V nastaveném čase se skóre neměnilo, i kdy oba týmy měly po jedné velmi dobré gólové šanci, ale nevyužily ji.

V samostatných nájezdech se už o vítězi a poraženém rozhodnout muselo. V první sérii neuspěl Jamie Benn, ale na druhé straně se trefil za Calgary Alex Tanguay. Ve druhé sérii neuspěl navrátivší se Brad Richards ani René Bouraje. Ve třetí sérii nejprve srovnal na průběžných 1:1 Mike Ribeiro, ale následně se rozjel Curtis Glencross a skóroval a rozhodl tedy toto utkání!

Dallasu se v průběhu zápas podařilo dorovnat tříbrankový náskok Calgary, ale hostující Plameny zvítězili po samostatných nájezdech 4:3. Calgary si do tabulky zapisuje dva body, Dallas jeden bod.

Trefu na 3:3 obstaral dvacetiletý český útočník Tomáš Vincour, pro kterého to byl první gól a zároveň první bod v NHL. Premiérovou branku si připsal ve svém čtrnáctém utkání. Dnes odehrál 6 minut a 34 sekund. Vincour je prvním Čechem od 26. ledna 2007, který dal branku v dresu Dallasu, před ním se to naposledy podařilo Patrikovi Štefanovi.

Do sestavy Dallasu se po desetizápasové pauze způsobené otřesem mozku vrátil Brad Richards. Proti Calgary odehrál 22 minut a 39 sekund, ale nebodoval a neproměnil svůj samostatný nájezd v penaltovém rozstřelu.

Jarome Iginla odehrál v dresu Calgary 20 minut a 44 sekund, ale stejně jako Richards také nebodoval.

Jarome Iginla dosáhl jubilejního tisícího bodu v NHL 1. dubna 2011 v zápase na ledě St. Louis. Iginla dal dvě branky a připsal si také jednu asistenci, tisícím bodem byla v pětapadesáté minutě (přesný čas 54:57) zápasu jeho druhá a zároveň vítězná branka, na kterou mu nahrál jeho parťák Alex Tanguay a Jarome Iginla překonal brankáře Jaroslava Haláka. Calgary porazilo St. Louis 3:2. Iginla se stal sedmasedmdesátým hokejistou v historii, který dosáhl hranice tisíc bodů v NHL. Jarome Iginla měl po zápase se St. Louis na kontě 1 103 odehraných zápasů, ve kterých si tedy připsal 480 branek a 520 asistencí,. Po konci Základní části NHL 2010/2011 měl Jarome na kontě celkem 1 106 odehraných zápasů, ve kterých si připsal 1 006 bodů za 484 branek a 522 asistencí.

Calgary skončilo v Základní části celkově sedmnácté v celé NHL, desáté v Západní konferenci a druhé v Severozápadní divizi, v 82 zápasech si připsalo 94 bodů a nepostoupilo do play off, na poslední osmý postupový klub do play off Chicago ztratilo Calgary tři body. Jarome Iginla v této sezoně odehrál všech 82 zápasů, ve kterých si připsal 86 bodů za 43 branek a 43 asistencí. Jarome byl nejproduktivnějším hokejistou svého klubu, v celkovém pořadí kanadského bodování obsadil šesté místo a v celkovém pořadí mezi střelci mu patřilo třetí místo.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. C. Glencross (vítězný samostatný nájezd plus jedna asistence v zápase)