10. 1. 11 Dallas otočil zápas proti St. Louis ve třetí třetině a zvítězil 4:2  J. Peštál

St. Louis – Dallas 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Hokejisté Dallasu Stars prohráli 31. prosince doma s Vancouverem 1:4 a zakončili tak rok 210 porážkou. 2. ledna je čekal první zápas hraný v roce 2011 a to na stadionu St. Louis Blues. Podaří se Stars zvítězit nebo se bude radovat ze dvou bodů St. Louis?

Texaský celek zažívá menší bodový útlum, když z posledních pěti zápasů čtyři prohrál. Naopak jeho soupeři se daří. Blues vyhráli už pětkrát v řadě, z toho hned čtyřikrát za sebou na domácím ledě.

Ve vzájemných kláních v aktuální sezoně je zatím stoprocentně úspěšný Dallas, poprvé vyhrál 3:2 na nájezdy, potom 3:2 v normální hrací době a posléze 2:1 opět v normální hrací době. Všechny utkání tedy vyhrál Dallas rozdílem jedné branky, takže se mohlo čekat vyrovnané měření sil.

Stars vstoupili do zápasu aktivně a snažili se dát první branku, to se jim ale nepovedlo. Ve čtrnácté minutě se prosadili domácí – Kari Lehtonen sice střelu Davida Backese vyrazil, ale Jeff Woywitka si bruslí srazil puk do vlastní branky. Branka byla připsána pochopitelně Backesovi. O 42 sekund později byl vyloučen Chris Porter za sekání a hosté první početní výhodu v zápase zužitkovali. Brad Richards vyslal krásnou přihrávkou do sóla kapitána Brendena Morrowa, Jaroslav Halák jeho první střelu vychytal, ale na jeho dorážku už nedosáhl. St. Louis se 75 sekund před první sirénou znovu dostalo vedení. Matt D’Agostini obral o puk Jeffa Woywitku, následně přihrál na modrou čáru Ericu Brewerovi, jehož střelu tečoval Alexander Steen mimo dosah Kariho Lehtonena. St. Louis tedy odcházelo kabin s vedením 2:1.V první třetině jsme byli svědky dvou bitek – Krys Barch se popral s Camem Jansenem a Brandon Segal si to rozdal v souboji s bývalým hokejistou Dallasu B.J. Crombeenem.

Ve druhé třetině se už Dallas nedostával tolik na dostřel, vyslal na Haláka jen pět střel, Lehtonen zasahoval jedenáctkrát. Oba týmy hrály v této třetině jednou v početní převaze, ale skóre se nezměnilo. Dallas vstupoval do třetí třetiny s jednobrankovým mankem.

Po třech minutách ve třetí periodě se Hvězdy dočkali vyrovnání. Jaroslav Halák vyrazil střelu Jamieho Benna před sebe a Brenden Morrow ji dorazil za jeho záda. Pro Morrowa to byla druhá branka ve střetnutí. O další čtyři minuty už Dallas vedl, když z přečíslení skóroval Brad Richards. Výhru Hvězd pak ještě pojistil James Neal, když trochu se štěstím překonal Haláka počtvrté. Dallas ve třetí třetině přestřílel St. Lous 10:7, ale celkově vyhrálo na střely St. Louis 30:27. Dallas třemi brankami ve třetí třetině otočil stav zápasu a zvítězil nad St. Louis 4:2.