Stránky o klubu NHL

Článek 28.9. Druhá třetina na Detroit stačila  David Brunclík, Radek Štolpa

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Detroit

Ještě v květnu byl Derian Hatcher kapitánem Dallas Stars. Včera ale nastoupil v American Airlines Center v bíločerveném dresu Red Wings. Domácí svého bývalého lídra uvítali jak se patří. Nejprve mu připravili slavností uvítání spojené s krátkou projekcí největších Hatcherových momentů v dresu Stars.

"Bylo to pěkné. I když na mě v průběhu utkání diváci trochu pískali."
Derian Hatcher

A po té s přehledem Detroit porazili, když Hatcher byl u všech tří gólů domácích.

Dallas začal svižně. Ve druhé minutě byla formace Mika Modana poprvé na ledě a poprvé se měnilo skóre. Brenden Morrow odvedl před brankou černou práci a Bill Guerin mohl zavěsit - 1:0.

Bitkař Aaron Downey také nevyčkával nijak dlouho a na začátku třetí minuty si to rozdal s Ryanem Barnesem. Za špatné uchycení výstroje si k pětiminutovému trestu vysloužil si od rozhodčího vyloučení do konce utkání.

Fanoušci vítají Deriana Hatchera, autor - John F. Rhodes/DMN
Fanoušci vítají Deriana Hatchera
John F. Rhodes/DMN

Detroit dokázal srovnat v 17. minutě. Za faul pykal John Erskine (hrubost) a Pavel Dacjuk překonal navrátivšího se gólmana Marty Turca. Marty Turco se vrátil do sestavy po lehkém zranění třísel bez problémů a v dobré pohodě.

"Po zranění třísel jsem úpně fit a cítím se velmi dobře."
Marty Turco

Ve 14. minutě druhé třetiny se trefil nováček v dresu Dallas Stars Antti Miettinen. Trestnou lavici zahříval Jiří Hudler (držení hole) a Miettinen přesně dorážel po střele krajana Teppo Numminena.

"Soustředím se pouze na hru. Na probíhající sestavování týmu nechci vůbec myslet."
Antti Miettinen

Mladý fin si totiž svými výbornými výkony v přípravě hlasitě říká o místo v základní sestavě.

Přesně 22 vteřin před koncem třetiny viděli diváci vítězný gól z hole střelecky disponovaného Billa Guerina. Dallas dokázal přestřílet hosty pouze ve druhé třetině. 11 střel však domácí přetavili do dvougólového vedení, které se ukázalo jako dostatečné.

V 9. minutě třetí třetiny totiž pouze snížil Jason Williams. Ten který překonal Rona Tugnutta, který nastupil od počátku druhé třetiny.

"Začátek utkání byl dobrý. Po zbytek třetiny jsme polevili a hosté dokázali srovnat. Ve druhé třetině jsme měli dost energie a dokázali v ní utkání rozhodnout."

šipka Použité zdroje: ESPN, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com