Článek 26.9. Jediný střelec Eric Daze   David Brunclík, Radek Štolpa

Rob DiMaio atakuje gólmana Craiga Andersona, autor - Stephen J. Carrera - AP

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Chicago

Trenér Dave Tippett "přistřihl" den před zápasem soupisku a odnesl to náš bek Martin Vágner. Oproti původním předpokladům nenastoupil do branky Marty Turco. Ten má stále problémy s třísly.

K přípravným zápasům nastupují střídavě dvě téměř odlišná mužstva. V tom včerejším týmu jsou nejvýraznějšími postavami Stu Barnes s Pierre Turgeonem. Proti Chicagu se však Turgeon neprosadil a Barnes nenastoupil.

Skóre zápasu otevřel v 15. minutě domácí útočník Eric Daze. Gólmana Jasona Bacashihuu se mu podařilo překonat v přesilové hře, po asistenci Duncana Keitha, Steve Sullivana. Z lavice hanby se díky jejich spolupráci předčasně vracel Antti Miettinen.

Do dvou gólového vedení poslal domácí svým druhým gólem Eric Daze, podruhé to bylo v 15. minutě (tentokrát druhé třetiny) a podruhé byli na ledě obránci Dallasu Andy Berenzweig a Stephane Robidas.

Na začátku třetí třetiny Dallas zahrozil Philippem Boucherem a domácí Hawks odpověděli šancí Tylera Arnasona. Skóre se neměnilo ani po šanci Davida Olivera, ani při závěrečném odvolání brankáře Dana Ellise.

Dallas vyšel v přípravných zápasech poprvé střelecky naprázdno a z Chicaga si odváží prohru 2:0.

šipka Použité zdroje: ESPN, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com