Stránky o klubu NHL

Článek 24.9. Mládí vpřed   David Brunclík, Radek Štolpa

Trevor Daley gratuluje Antti Miettinenovi ke gólu, Dallas vede už 2:0, autor - Tony Gutierrez - AP

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

St. Louis

Jen tři dny uplynuly od posledního vzájemného souboje a už si Dallas souboj se St. Louis zopakoval. Změnily se pouze dva fakty. Jednak místo, tentokráte byl doma Dallas, a pak sestava. To ovšem není v přípravných zápasech nic neobvyklého.

Trenér Dave Tippett dal v zápase dostatek prostoru mladým hráčům a ti se mu za jeho důvěru odvděčili velmi dobrým výkonem.

Skóre zápasu se poprvé posunulo v deváté minutě. Na trestné lavici seděl Eric Nickulas a Hvězdy na přesilovku poslali elitní formaci. Trenéři zkouší spolupráci Mika Modana, Arnotta a Billa Guerina v jednom útoku. Zmínění forvardi se jim odvděčili přesilovkovým gólem, pod který se autorsky podepsal Jason Arnott.

O minutu a jedenáct vteřin později vedl Dallas již o dva góly. Postaral se o to Antti Miettinen. Asistencí mu byli nápomocni parťáci Niko Kapanen a Scott Young.

Po změně stran pokračovali domácí ve velmi dobrém výkonu a zejména řada vedená Kapanenem zle zatápěla hostující obraně. Ta nápor nevydržela v polovině druhé minuty druhé třetiny. To právě šéf třetí útočné formace Niko Kapanen našel ostrostřelce Scotta Younga - 3:0.

"Chlapci spolu hrají velmi dobře. Každý, kdo s nimi nastupuje, může z jejich spolupráce hodně získat."
Scott Young

Young nastoupil s finskými poprvé a velice si vzájemnou spolupráci pochvaloval. Antti Miettinen tentokrát nechal nervozitu a trému v šatně a na ledě si počínal jako ostřílený mazák. Jeho spolupráce s Kapanenem byla oku lahodící a bodově z ní těžili nejen oni dva, ale i Scott Young.

"Dobře hrají s pukem a neustále se snaží nacházet volné spoluhráče. V téhle chvíli nevím, jak budou útoky sestaveny, ale já bych s nimi hrál moc rád."
Scott Young

Na začátku 11. minuty zvýšil již na 4:0 Trevor Daley svým prvním gólem v Dresu Stars. Daley byl již na ledě při dvou předcházejících brankách finské jízdy a tentokrát se trefil sám.

Ve třetí třetině se hodně přiostřilo. Hosté se snažili zvýšeným důrazem vrátit do utkání a domácí si nenechali nic líbit. A tak se porval John Erskine, Steve Gainey a k bitce neměl daleko ani Steve Ott. Jediný gól přidali domácí ve čtvrté minutě. V přesilovce uzavřel gólový účet zápasu Manny Malhotra po asistenci Steve Gaineye a Mika Sgroie.

"Mladíci jsou v kempu zatím tím nejpříjemnějším zpestřením. "

šipka Použité zdroje: ESPN, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com