(AP Photo/David Zalubowski)

Série:  7.4. 1:3  9.4. 2:5  12.2. 4:3 pp  14.4. 2:3 pp  17.4. 1:5

Reportáž  Komentáře  Statistika  Sestava  Fotky

Colorado vyhrálo i podruhé

ColoradoPo prohraném zápase zamíchal Dave Tippett sestavou. Uzdravil se Scott Young a postavil se na pravé křídlo třetí formace. Do sestavy se díky tomu nevešel střelec jediného gólu Dallasu v prvním zápase Niko Kapanen.

Teppo Numminena nahradil Trevor Daley, přičemž složení obraných řad se změnilo od základu. Na špatnou hru dvojice Matvichuk - Numminen již musel kouč zareagovat. Ani jedna změna však ovoce v podobě vítězství nepřinesla.

Dallas vedl, Lavina skóre otočila

První vážnější akce na obou stranách přinesly až přesilové hry. Na začátku šesté minuty byl vyloučen Pierre Turgeon za podražení. V přesilovce domácí zahrozili pokusy Lilese a Blakea. Přesilovku se jim však využít nepodařilo a tři vteřiny před návratem Turgeona na led fauloval Steve Konovalchuk.

V oslabení při Konowalchukově vyloučení měl dobrou příležitost Rob Blake, Turco jeho pokus zmařil. Z následného rychlého protiútoku šel Dallas do vedení. Pierre Turgeon při akci dvou proti jednomu ideálně našel hůl Mika Modana, který přesnou střelou otevřel skóre zápasu.

Od vedoucí branky Stars uplynula jen minuta a tři vteřiny a bylo vyrovnáno. Na trestné lavici seděl Philippe Boucher. Domácí rozjeli svou přesilovkovou kombinaci. Na jejím konci našel Peter Forsberg před brankou nekrytého Joe Sakica.

"Jestliže tvrdě pracujete, zápas se zlomí ve váš prospěch. Když jdete dostatečně důrazně před bránu, přijdou i góly."
Peter Forsberg

První třetina byla celkově bohatá na přesilovky. Dallas tu svoji při vyloučení Svatoše využít nedokázal. Jejím výsledkem byla pouze nastřelená tyč Aebischerovy branky, po níž následoval rychlý brejk a šance Hinota. To Colorado v samém závěru třetiny si počínalo o poznání lépe. Hvězdy pykaly za příliš mnoho hráčů na ledě a tři vteřiny před koncem třetiny poslal poprvé domácí do vedení Alex Tanguay.

Dallas tak dokonale promrhal nadějné vedení. Gól do šatny zřejmě znamenal rozhodující obrat v zápase. Stars se už nepodařilo srovnat a Colorado dál zvyšovalo svůj náskok.

Speciální formace Colorada definitivně rozhodly

Na konci první minuty druhé třetiny byl vyloučen Tanguay. Hvězdy si vytvořily Zubovem a Arnottem dvě dobré příležitosti, které ale opět ke gólu nevedly. Po ubráněném oslabení převzalo taktovku Colorado. Dvě šance ještě zlikvidoval Turco, ta třetí již skončila gólovou radostí domácích. Přihrávka Petera Forbserga na Milana Hejduka skončila s pomocí brusle Richarda Matvichuka v síti bezmocného Marty Turca.

Po třetím gólu zavládla v hale spokojenost. Divákům se hra domácích velmi líbila a dávali to hlasitě najevo. Dallas nedokázal využít další přesilovku při vyloučení Chrise Grattona. Když byl potom ve 12. minutě vyloučen Matthew Barnaby za sekání, Stars nejenže přesilovku nevyužili, ale ještě v ní inkasovali po rychlé akci Nikolišina zakončené Hinotem. Matvichuk přišel opět pozdě.

Dallas přišel ke slovu v 18. minutě. Brenden Morrow si s Jasonem Arnottem vyměnil puk a druhý jmenovaný našel, do mezikruží najíždějícího Chrise Theriena, jehož tvrdá střela skončila v síti.Byla to první branka, kterou Chris Therien v dresu Stars vsítil.

"Vyhráli oba dva domácí zápasy a na nás je, abychom jim jejich laskavost u nás oplatili."
Chris Therien

Domácí již v pohodě dohrávají

Třetí třetinu načíná svým vyloučením Bill Guerin. Důrazný Don Sweeney rozdává nádherné bodyčeky i v oslabení a jeho obětí se stává Rob Blake. Jen chvíli po hitu však Blake střílí a přesnou tečí uzavírá skóre zápasu na konečných 5:2 Andrej Nikolišin. Colorado opět využívá přesilovku a Bill Guerin smutně opouští trestnou lavici.

"Pobyt na trestné lavici a následná hra v oslabení asi nebude ten nejlepší způsob jak Colorado porazit."
Mike Modano

Colorado již v pohodě hlídá třígólové vedení. Dallas nemá morální sílu se jakkoli zvednout.

V čase 7:00 je vyloučen Brenden Morrow. V přesilové hře střílí Sakic, Marty Turco zasahuje. Minutu po Sakicovi má výbornou příležitost Svatoš, ale Turco opět chytá.

V 10. minutě nebezpečně střílí Valerij Bure, skóre se už nemění. Konec 12. minuty přináší faul Ricku Hahla. Dallas má sedmou přesilovku v zápase a využít dokázal jen jednu, tu první.

V 18. minutě je vyloučen Richard Matvichuk a o minutu později i Don Sweeney. Colorado je však již milosrdné a další góly si zřejmě nechává na další zápas. Ten se hraje 12. dubna v Dallasu.

"Bylo tam mnoho věcí, ale zjednodušeně se dá jmenovat tohle: Hra jednoho proti jednomu, disciplinovanost, zodpovědnost a speciální týmy. Ve všech těchto činnostech jsme zaostávali."

Dallas hrál v první třetině prvního zápasu špatně a byl za to patřičně potrestán. Tentokrát však hrál po celý zápas ještě hůř a pětigólový příděl si opravdu zasloužil. Budiž dva prohrané zápasy dostatečným poučením před stěhováním série do Dallasu.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com, Andrew's Dallas Stars Page.com
šipka Počet shlédnutí článku: 348122