(AP Photo/David Zalubowski)

Série:  7.4. 1:3  9.4. 2:5  12.2. 4:3 pp  14.4. 2:3 pp  17.4. 1:5

Reportáž  Komentáře  Statistika  Sestava  Fotky

Colorado využilo výhodu domácího ledu

ColoradoPrvní zápas zvládli lépe hráči Colorada, když na svém ledě dokázali Dallas s přehledem porazit. Z početné marodky, kterou se mohly pochlubit oba kluby se vyzdravělo více hráčů Coloradu. Chyběl jen Paul Karyia. Dallas nastoupil bez Johna Erskina a bez dvou bývalých hráčů Colorada Scotta Younga a Jona Klemma.

Lavina zavalila zmatené hvězdy

Cols vstoupili do utkání tak, jak se na domácí tým sluší a patří. S přehledem přehrávaly hostující hvězdy, vytvářeli si dostatek brankových příležitostí a dokázali je proměňovat.

Dallas jakoby vůbec nenastoupil do play - off, hráči jakoby nevěděli, co mají hrát a navíc nepředvedli takové nasazení, aby se Coloradu dokázali alespoň vyrovnat. Působili zmateným a ospalým dojmem. Od vyššího brankového přídělu je uchránil jen Marty Turco, který předvedl několik vynikajících zákroků.

"Má práce je čelit i sebevětší ofenzivní bouři a to se mi doufám dařilo. Dva puky se za má záda přece jen dostaly."
Marty Turco

Poprvé se měnilo skóre na začátku sedmé minuty. Marek Svatoš zavezl puk do třetiny, křižnou přihrávkou našel volného Roba Blakea. Po jeho střele se před brankou nejlépe zorientoval Peter Forsberg a nikým neatakován zasunul puk do sítě. Hráči Stars přispěchali Turcovi na pomoc pozdě.

V polovině deváté minuty bylo vedení Colorada již dvougólové. Na konci úspěšné akce stál uzdravený Alex Tanguay. Po přihrávce Boba Boughnera vjel po levém křídle do třetiny . Pohledem dlouho naznačoval přihrávku, aby pak sám překvapivě zakončil. Puku navíc do sítě pomohl Teppo Numminen, který tečoval střelu bruslí. Turco byl v podstatě bezmocný.

V 15. minutě si střídačka Dallasu vysloužila menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesně o minutu později ji "vylepšil" Richard Matvichuk na početní výhodu dvou mužů. V oslabení chytil Alexi Taguayovi stoprocentní šanci Marty Turco. Hvězdy se v oslabení ubránily.

Dallas jako vyměněný

Zcela jiný tým nastoupil v zelenobílých dresech do druhé třetiny. Dallas začal předvádět přesně takovou hru, na kterou jsme u něj ve druhé polovině sezóny zvyklí. Převzal taktovku a určoval tempo hry.

Ve 12. minutě byl vyloučen Barnaby za hákování. Na konci přesilovky rozpoutali hosté okolo Aebischera velký zmatek, na jehož konci byl Jason Arnott. Aebischer však odolal.

"Cítil jsem se dobře. Při rozbruslení jsem byl nervóznější než obvykle, ale po prvním vhazování to ze mě všechno spadlo."
David Aebischer

V polovině sedmnácté minuty měl při vyloučení Roba Blakea další šanci Brenden Morrow. Počínal si však stejně jako třeba Mike Modano v samém závěru třetiny - neúspěšně.

Převaha Dallasu vrcholí

Převaha Dallasu se ve třetí třetině ještě stupňovala. Ve druhé minutě nebezpečně pálil Philippe Boucher.

Trest za mizernou koncovku přišel ve čtvrté minutě v podobě gólu Sakica. Joe nebezpečně střílel po bezproblémovém objetí brány Stars. Vybruslil si až ke vzdálenější tyči a odražený puk s přehledem zavěsil.

Dallas dál pokračoval v marných pokusech rozvlnit síť za vynikajícím Aebischerem, který chytal svůj první zápas v play - off. Postupně si vylámali zuby Mike Modano, Niko Kapanen, Teppo Numminen a Sergej Zubov.

"David je výborný brankář a dnes to předvedl. My ale víme, že jej můžeme překonat. Musíme však dostat více puků před bránu a být tam agresivnější v zakončení."
Bill Guerin

Nenápadnou střelou jej překonal až ve 12. minutě Niko Kapanen.

Aebischer však další puk za svá záda nepustil. Colorado si v pohodě ohlídalo vítězství a vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 1:0.

Druhý zápas se odehraje 9. dubna opět na ledě Colorado Avalanche.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 348130