Stránky o klubu NHL

Článek 31.3. Dallas kouzla zbavený D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - San Jose 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) pp

Wayne Primeau se raduje z vítězné branky, vstřelené v prodloužení. Autor - AP Photo/Marcio Jose Sanchez
Wayne Primeau se raduje z vítězné branky, vstřelené v prodloužení.
(AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Záp. 03/04:   6.12. 1:2    13.1. 3:0   30.1. 3:1   7.3. 4:0   16.3. 3:3 pp   28.3. 1:2 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Bitva lídrů pacifické divize

San JoseSnad jen ti nejoptimističtější fanoušci Žraloků věřili před sezónou tomu, co je dnes holou skutečností. San Jose nejenže s přehledem odráží dotírající Dallas v souboji o čelo Pacifické divize, ale vytvořilo si i rekord v počtu nastřádaných bodů. A to do konce základní části zbývá odehrát pět zápasů.

Bezbrankový úvod šachové partie

Vyrovnaná první třetina přinesla dvě vyloučení, z toho jedno na každé straně. Vyrovnanému průběhu odpovídal nejen poměr vyloučení, ale i střel. Dallas vyslal sedm pokusů, San Jose o jeden více.

Ve druhé minutě se provinil sekáním Bill Guerin. Domácí však výhodu početní převahy využít nedokázali. Podobně si počínaly hostující Hvězdy v sedmé minutě po faulu Browna. Protože si oba týmy vedly v koncovce obdobně i při vyrovnaném počtu hráčů v poli (Žraloci trefili tyč), odcházeli hráči do kabin za bezbrankového stavu.

Skóre otevřel Turgeon

Minuta a půl stačila Dallasu k tomu, aby se ujal ve druhé třetině vedení. Z pravého rohu centroval Philippe Boucher a Pierre Turgeon se v předbrankovém prostoru dokázal prosadit, když byl u puku první.

Hvězdy se ze svého vedení neradovaly dlouho. Na konci deváté minuty srovnal skóre na 1:1 Nils Ekman. McCauleyho střelu ještě Ron Tugnutt vyrazil, dojíždějícího Ekmana už nedokázal Philippe Boucher včas zastavit. Tugnutt vykryl spodní část branky, Ekman ale puk umně zvedl až pod víko.

Ve 13. minutě zahorzil v dobré příležitosti hráč číslo 13 Bill Guerin . Pohotovou tečí střely Mika Modana, Jevgenije Nabokova zaskočit nedokázal.

Necelé tři minuty před koncem třetiny zavřeli Žraloci Dallas v pásmu a byli velmi blízko vstřelení vedoucí branky. Hvězdy s největší námahou náporu odolaly.

Dallasu začal docházet dech

Ve třetí třetině převzali taktovku zápasu domácí. Dallas jakoby vyčerpán množstvím zraněných hráčů začal ztrácet v osobních soubojích. Čtyři střely Stars oproti dvanácti střelám Žraloků jsou toho zřejmým dokladem.

Guerinova střela bez přípravy z 10. minuty byla jen ojedinělou výjimkou. Od té chvíle bylo ne ledové ploše pouze jedno mužstvo. Sharks si vytvářeli dostatek šancí, kterým chyběla jen přesná koncovka.

Vítěznou akci obstaral Wayne Primeau

O protržení střelecké smůly se postaral ve třetí minutě nastaveného času Wayne Primeau. Ve středním pásmu se zmocnil kotouče, vnikl s ním do útočné třetiny a po rychlé kličce do středu hřiště následovala vítězná střela.

Dallas ztratil po utkání ve Vancouveru druhý zápas po sobě a podruhé v prodloužení. Kouzlo týmu hrajícího vynikající prodloužení se vytrácí kamsi do neznáma a to není před play - off konstatování nikterak příjemné.

"Je to pro nás velké vítězství. Stále musíme být soustředění, aby jsme získávali body, které potřebujeme. V posledních dvou zápasech proti Dallasu jsme předvedli velmi dobrý hokej."