(AP Photo/Jeff McIntosh)

Záp. 03/04:   29.10. 4:3 pp   17.1. 3:2   5.3. 5:1   22.3. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Calgary

V Calgary načal Dallas svůj čtyřzápasový trip, na němž změří síly s týmy aspirujícími na postup do vyřazovacích bojů. Plameny hrají v letošním ročníku velmi dobře a s jejich postupem do Play - off to vypadá velmi nadějně. S Dallasem však v předchozích třech zápasech získali pouze jeden bod za prohru v prodloužení. Ani tentokrát si nevedli lépe a výhoda domácího kluziště jim byla jen pramálo platná.

Hvězdy o vývoji utkání v podstatě rozhodly do první sirény. Na konci osmé minuty otevřel skóre zápasu Shayne Corson, když po objetí branky zasunul puk za brankovou čáru dostatečně rychle.

Na úvodní brance si připsal druhou asistenci Sergej Zubov, byl to ale jeho poslední dotyk s pukem v zápase. Tvrdým zákrokem kolenem jej vyřadil ze hry Chris Simon. Dallas tak dohrával zápas s pěti obránci.

Přesně 36 sekund uplynulo mezi první a druhou brankou hostí. Brenden Morrow, nekorunovaný král předbrankového prostoru Texaského týmu, umně tečoval střelu Mika Modana.

Domácím se za nepříznivého stavu sice podařilo dostat puk do branky Marty Turca, ale pro úmyslné kopnutí kotouče nebyla branka uznána.

O třetí ránu do vazu Plamenů z Calgary se postaral Jason Arnott. V 19. minutě ho nechali domácí hráči nejen vystřelil, ale i volný puk dorazit. Na dorážku byl už Mika Kiprusoff krátký.

"Tahle první třetina byla asi ta nejlepší, jakou jsme letos při zápase venku předvedli."
Shayne Corson

Ve druhé třetině se karta zcela obrátila. Otěže zápasu převzali plně do své moci domácí hráči a Hvězdy jednoznačně přestříleli. Hokej se však nehraje na šance nebo na krásu, ale na branky a tu nevstřelili Flames ani jednu. Svatyni hostí strážil vynikající Marty Turco.

"Cítím se nejlépe za celou sezónu. Měl jsem nejaké zdravotní problémy, ale všechny jsou již pryč. Cítím se skvěle."
Marty Turco

Třetí třetina pokračovala zcela v duchu té druhé. Dallas se soustředil na bránění dostatečného náskoku, zatímco domácí marně hledali recept na výborného Marty Turca.

Domácí byli v koncovce naprosto sterilní. Když pak v závěrečné hře bez brankáře trefili zpětnou přihrávkou svoji opuštěnou klec, bylo utkání uzavřeno na konečných 0:4.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350247