Dallas - San Jose 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Richard Matvichuk bojuje s Miroslavem Zálešákem. Autor - AP photo
Richard Matvichuk bojuje s Miroslavem Zálešákem.
(AP photo)

Záp. 03/04:   6.12. 1:2    13.1. 3:0   30.1. 3:1   7.3. 4:0   16.3. 3:3 pp   28.3. 1:2 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

San Jose

Přestože San Jose chybí Mike Ricci, Kyle McLaren a nově i Marco Sturm, stále vede Pacifickou divizi. Dallas sice hraje v posledních zápasech výborně, ale před zápasem ztrácel na lídra Pacifické divize čtyři body.

Domácí Hvězdy předvedly raketový nástup, který předznamenal jednoznačný vývoj utkání. Na konci druhé minuty se prosadil pohotovou střelou z kruhu obránce Jon Klemm.

V polovině šesté minuty už prohrávali Žraloci o dvě branky. Pierre Turgeon zavezl puk do třetiny, poslal jej Corsonovi. Ten ho svému centrovi vrátil v pravou chvíli, přesně před odkrytou část branky. Pro Turgeona nebylo problémem poslat touš do sítě.

Shayne Corson, autor - Glenn James
Shayne Corson
Glenn James

Osmá minuta patřila první útočné formaci Dallasu. První útočná trojice si dokáže na ledě vyhovět a výsledkem jejich snažení byla střela Lehtinena a tři pokusy Roba DiMaia. Jevgenij Nabokov tentokrát odolal.

Autor finální přihrávky na druhou branku, Shayne Corson, si vysloužil ve 12. minutě menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Domácí předvedli výbornou hru v oslabení a nedovolili hostím ani jednou vystřelit.

Corson oplýval energií. Po pobytu na trestní lavici mu energie přebývalo ještě malinko více. Zřejmě proto byl v 19. minutě účastníkem bitky s Robem Davisonem.

2. třetina

Dvougólové vedení Dallas uspokojilo. Ve druhé části již nebylo k vidění takové množství šancí jako v té první. Přesto v 11. minutě rozerhrál přímočarou akci Marty Turco, když našel na červené čáře Teppo Numminena. Jeho kolmice našla rozjetý tandem Lehtinen - DiMaio. Lehtinen potáhl puk a ukázkově uvolnil Dimaia, který měl před prázdnou brankou velmi jednoduchou pozici - 3:0.

Na konci třetiny zahrozili hosté. Marty Turco však výbornou příležitost Faheye s přehledem zlikvidoval. Diváci byli u vytržení a svého gólmana doprovodili do šatny hlasitým skandováním Marty, Marty!

3. třetina

Na začátku třetí třetiny si při šanci Marleaua počínal podobně. Hostů nebylo souzeno ten večer skórovat ani z nejvyloženějších pozic.

V 6. minutě se po efektním Arnottově uvolnění ocitl v šanci Jere Lehtinen, Nabokov byl ale proti změně skóre.

Závěr utkání se nesl ve znamení pěstních soubojů. Morrow, Smyth, Guerin, Fahey a Steve Ott. Mezi tyto tři bitky se vklínila skvělá hokejová akce v podání trojice Corson, Barnes, Boucher. Rychlý výpad, která založil Shayne Corson a s pomocí Barnese a Bouchera se mu puk ocitl zpět na hokejce ve vyložené gólové pozici. Corson nezaváhal a dosáhl tak hattricku Gordieho Howa. Za zápas totiž stihl rvačku, asistenci a gól.

Dallas předvedl vynikající výkon a dotáhl se na San Jose na rozdíl dvou bodů.

"Chtěli jsme jim připomenout, že jsme zpět. Boj o vítězství v divizi ještě nevzdáváme."