(AP Photo/Amy Conn-Gutierrez)

Záp. 03/04:   25.10. 3:2   27.12. 4:3   4.2. 1:0   3.3. 4:2

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Columbus

Do Texasu přicestoval Columbus bez obránců Duvieho Westcotta, Rostislava Klesly a po třech vítězných zápasech vyšel bodově naprázdno. Fakt, že hosté vstřelili úvodní branku zápasu jim nebyl nic platný. Dallas předvedl výborný výkon. Zejména Arnottova řada doslova dominovala, když jeho pravé křídlo - Bill Guerin vstřelil tři branky.

První lovil puk ze své sítě Ron Tugnutt, když ho překonal ostrostřelec Columbusu Rick Nash. Poskakující puk sklepnul s pomocí teče Boucherovy brusle do branky. Tugnutt byl v podstatě bezmocný, protože puk změnil směr přesně na opačnou stranu než Ron předpokládal.

První velkou radost připravil domácím fanouškům Guerin v poslední minutě úvodní třetiny. Jason Arnott přihrál Guerinovi do tandemu a na jeho golfák byl Marc Denis krátký.

2. třetina

Steve Ott, autor - Glenn James
Steve Ott
Glenn James

V prostřední části hry nasadili domácí k rozhodujícímu trháku. Nejprve trefil tyčku Philippe Boucher. V posledních zápasech častěji střílí, přičemž jeho pokusy nacházejí soupeřovu branku s železnou pravidelností.

V 6. minutě chyboval Eric Johnson, pracanti Stu Barnes s Robem DiMaiem ho obrali o puk a Barnes přivedl domácí poprvé do vedení.

O dvougólový náskok se postaral Bill Guerin krásnou tečí zády k brance po střele Jasona Arnotta. Bill tečoval daleko od branky, bylo to až téměř z mezikruží. Provedl to však náramně. Denis byl bezmocný.

"To je prostě Bill. Jednou Vás překoná bombou od modré, podruhé přesnou tečí."
Marc Denis

3. třetina

Hned v první minutě třetí třetiny zbavil fanoušky jejich pokrývek hlavy Bill Guerin. Za brankou mu přenechal puk Brenden Morrow a Guerin přesnou střelou z otočky trefil mezeru mezi betony Marca Denise. Třetí gólový zápis v zápase znamenal i třicátou branku v sezóně.

Hosté korigovali výsledek na konečných 4:2 v 18. minutě. Na trestné lavici pykal Sergej Zubov, když se proti pravidlům provinil držením. Početní převahu využil kdo jiný než Rick Nash. Nash měl úlohu značně zjednodušenou. Když ho před brankou neuhlídal Don Sweeney, nebyl problém dostat vyražený puk do sítě.

"Je to stále stejné celou sezónu. Stále stejný výsledek, mění se jen datum."
Rick Nash

Na vyrovnání ovšem hosté nemohli ani pomýšlet, protože si domácí Hvězdy dvoubrankové vedení v pohodě ohlídaly. Ze čtyř letošních vzájemných zápasů tak Dallas získal maximální počet osmi bodů a to i přesto, že předchozí tři zápasy byly velice vyrovnané.

"Je to pro Rona důležité vítězství. Prožívá náročnou sezónu a tenhle zápas by mu měl pomoci. Když chytal naposledy, moc jsme mu nepomohli."