Článek 26.2. Remíza, která mrzí dvojnásob D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Los Angeles 1:1 pp (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)

Tim Gleason s Niko Kapanenem bojují o puk. Autor - AP Photo/Donna McWilliam
Tim Gleason s Niko Kapanenem bojují o puk.
(AP Photo/Donna McWilliam)

Záp. 03/04:   21.11. 3:1    30.11. 1:2   4.12. 0:3   3.1. 2:2 pp   18.2. 4:3   25.2. 1:1 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Los Angeles

Je až neuvěřitelné, jak se dokáží v Los Angeles vypořádat s absencí klíčových hráčů. Miller, Višňovský, Čechmánek, Pálffy, Straka, Allison a Deadmarsh. Všichni tihle hráči jsou na marodce, zbytek týmu bojuje o Play - off a zuby nehty se drží v postupové osmičce.

Dallas a Los Angeles před zápasem dělil v tabulce jediný bod. Dallas mohl v případě výhry Králům utéct na rozdíl třech bodů. Pokud by vyhráli hosté, o bod by Dallas předběhli.

Po zápase byl však bodový rozdíl mezi oběma týmy navlas stejný jako před zápasem. Utkání totiž skončilo nic neřešící remízou.

Teppo Numminen, autor - Glenn James
Teppo Numminen
Glenn James

Zápas měl pro domácí nepěkný začátek. Při třetím střídání totiž odstoupil kapitán Mike Modano, kterého ze hry vyřadilo obnovené zranění třísla. Jeho absence zřejmě poznamenala výkon celého týmu a Dallas nedokázal zopakovat výborné výkony z předešlých dvou zápasů.

"Měli jsme dostatek šancí rozhodnout zápas, ale promarnili jsme je."
Don Sweeney

Don Sweeney odehrál velmi fyzický zápas. Nejtvrdší zákrok předvedl v sedmé minutě druhé třetiny, když čistě sestřelil Erica Belangera.

Ani hosté nepředváděli zrovna extra hokej a tak přišla první branka až v 11. minutě druhé třetiny.

Jason Arnott vyhrál v útočné třetině pro Numminena vhazování. Teppo posunul puk na Brendena Morrowa, jehož střela od modré skončila v síti. Před brankou clonili Arnott, Guerin a dva obránci hostí se je snažili odstavit. Cristobal Huet tak měl výhled zakrytý téměř dokonale.

Dallas si vypracoval do konce třetiny i další příležitosti, ale měl problém s jejich úspěšným zakončením. V 17. minutě nezpracoval skákající puk Pierre Turgeon, který byl před brankou zcela osamocen.

Na začátku třetí minuty třetí třetiny vyzval Zubova skvělou zadovkou ke skórování Brenden Morrow. Sergej Zubov ale namířil pouze do lapačky připraveného gólmana hostí.

Na konci 6. minuty připravil šanci pro Guerina Steve Ott, ale Huet byl proti a ani Ottova dorážka neznamenala změnu skóre. Podobně neúspěšně si počínal i Blake Sloan, když zakončoval rychlý ofenzivní výpad dvou domácích hráčů.

"Když máte ve třetí třetině jednobrankový náskok, jistě očekáváte, že získáte více než jeden bod."

Trest za neproměněné šance přišel v 15. minutě v podobě vyrovnávacího gólu. Frolov vybojoval na Boucherovi puk a přesnou střelou nedal Turcovi šanci.

Hvězdy nedokázaly strhnout vítězství na svoji stranu ani v prodloužení. V něm předvedla Arnottova formace vynikající střádání zakončené třemi výbornými příležitostmi, ale Huet byl nepřekonatelný.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350254