Dallas - Anaheim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Joffrey Lupul marně stíhá Sergeje Zubova. Autor - AP Photo/LM Otero
Joffrey Lupul marně stíhá Sergeje Zubova.
(AP Photo/LM Otero)

Záp. 03/04:   8.10. 4:1   19.11. 3:3 pp   7.12. 0:4   5.1. 2:2 pp   16.2. 1:3   22.2. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Anaheim

Dva víkendové zápasy, dva rozdílní soupeři. Dvě zcela odlišná utkání s jedním společným jmenovatelem. A tím jmenovatelem je?

Výborná hra Dallasu od prvního do posledního hráče. Výborný výkon brankáře, bezchybná obrana a produktivní útočné formace.

Dallas byl po pátečním vysokém vítězství proti Coloradu při chuti, gólový apetit velel vstřelit soupeři alespoň čtyři branky. Lépe řečeno o čtyři branky zvítězit. Colorado (Avalanche) dokázali jeden gól vstřelit a tak se jim dostalo odpovědí celkem pět. Anaheim to nedokázal ani jednou a proto inkasoval čtyřikrát.

"Na začátku sezóny naše domácí aréna rozhodně nedobytnou tvrzí nebyla, ale my ji na nedobytnou postupně měníme."
Scott Young

Anaheim ubránil posledních 16 oslabení, ale Dallas našel způsob, jak překonat speciální formace Mocných Kačerů.

Jere Lehtinen, autor - Glenn James
Jere Lehtinen
Glenn James

Konkrétně to byl v polovině 18. minuty úvodní třetiny Jere Lehtinen. Na trestné lavici tou dobou seděl Ruslan Salej. Richard Matvichuk pálil od modré čáry a nekrytý Lehtinen usměrnil držadlem hole puk do sítě.

Druhou branku přidává na začátku 8. minuty druhé třetiny kapitán Mike Modano. Lehtinen posílá puk na Roba DiMaia. Jeho pohotová přihrávka nachází trestuhodně neobsazeného Modana a ten se nemýlí - 2:0.

Potřetí loví Giguere puk ze své branky na konci první minuty třetí třetiny. Z tlaku formace Morrow - Arnott - Guerin pramení šance posledně jmenovaného. J.S. Giguere puk pouze ztlumí, projde mu mezi betony a zastaví se na tyči. Ač tísněn, dokáže Brenden Morrow dopravit puk za brankovou čáru.

"Nedokázali jsme vůbec odpovědět. Jejich nejlepší hráči byli o třídu lepší než naši nejlepší hráči. Už to ani nebylo zábavné."
Mike Babcock, trenér Anaheim Mighty Ducks

Konečnou podobu dává výsledku Pierre Turgeon, který prožívá nejlepší období za celé své působení v Dallasu. V posledních šesti zápasech nastřádal 8 bodů (4 branky +4 asistence).

Na lavici hanby sedí Cam Severson. Teppo Numminen posílá před brankoviště křižnou přihrávku. Jere Lehtinen ji sice mine, ale Pierre Turgeon již puk do sítě dopraví. Protože se mu to podaří bruslí, podezírají jej rozhodčí ze zlého úmyslu a nechtějí mu branku uznat.

Porada s videorozhodčím, ale jejich domněnky uvádí na pravou míru a branka platí. Zcela zaslouženě, o žádném kopnutí nemůže být ani řeč.

"Je to legrace být v brance, když vaši spoluhráči hrají takhle skvěle."