Phoenix - Dallas 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Bill Guerin se snaží ohrozit Briana Bouchera. Autor - AP Photo/Roy Dabner
Bill Guerin se snaží ohrozit Briana Bouchera.
(AP Photo/Roy Dabner)

Záp. 03/04:   14.11. 3:3    24.11. 5:2   10.12. 0:3   2.1. 0:6   31.1. 5:4   14.2. 2:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Phoenix

Každá série jednou začíná a jednou končí. Včera ve Phoenixu skončily série hned dvě. První byla Dallasu, když Hvězdy v posledních osmi zápasech neokusily hořkost porážky. Ta druhá byla domácích Kojotů, kteří pro změnu osm zápasů v řadě nedokázali zvítězit.

Phoenix začal utkání o poznání aktivněji a směrem ke dvěma bodům vykročil mnohem rázněji než hosté. Ve čtvrté minutě byli za svou snahu odměněni vedoucí brankou z brusle Langkowa. Nagy totiž prudkou přihrávkou nastřelil brusli Langkowa, od které se puk odrazil do sítě.

Půl minuty po vedoucím gólu fauloval Steve Ott a domácí tak mohli rychle odskočit do dvoubrankového trháku. Taky se v přesilovce snažili, seč jim síly stačily. Zamkli Dallas v pásmu a vytvořili si výborné příležitosti. Jediným hráčem v bílém dresu, který se jim dokázal postavit, byl Marty Turco, který všechny jejich šance zlikvidoval.

"Začátek byl z naší strany doslova zoufalý. Nasazení ani zdaleka neodpovídalo důležitosti zápasu."

S přesilovkou se dostalo v úvodní třetině i na Dallas, když byl vyloučen Väänänen. Jenže jediná střela Richarda Matvichuka nemohla na změnu skóre stačit.

Dallas hrál po celou první třetinu pasivně. Odměna v podobě druhé branky přišla v poslední minutě první třetiny a postaral se o ni Mike Comrie. Posila z Philadelphie se v novém dresu trefila poprvé. Comrie zůstal před Turcem po střele Briana Savage zcela osamocen a s přesnou koncovkou neměl problém.

Ani dvoubranková ztráta nevyprovokovala Dallas k výraznější aktivitě. A tak se druhá třetiny vyvíjela zcela v duchu té úvodní. Hvězdy sice vstřelily branku, ale ta padla až po odpískání faulu Steve Otta. Právě při jeho vyloučení přidali domácí další branku. Útočná řada Nagy - Doan - Langkow disponovala dostatkem gólového apetitu a prvně jmenovaný stál na konci úspěšné akce.

"Třetí gól byl rozhodující. I když jsme brzo po něm inkasovali, stále jsme měli dvoubrankový náskok."
Shane Doan

Teprve tříbranková ztráta probrala Dallas z letargie. Hosté zlepšili pohyb a přitlačili domácí k jejich brance. Neuplynuly ani dvě minuty a zlepšená hra přinesla první gólové ovoce. Na trestné lavici seděl Mike Sillinger a v přesilovce se prosadil Pierre Turgeon.

Hosty gól povzbudil. I přes šance Barnese, Guerina a Younga odcházeli domácí po druhé třetině do kabin s dvougólovým náskokem.

Už v zápase s Islanders doháněly Hvězdy ztrátu na poslední chvíli a tentokrát se jim už vyrovnat nepodařilo. V polovině čtvrté minuty byl vyloučen Paul Mara a z trestné lavice jej vyhnal Brenden Morrow. Modanova tvrdá střela skončila na tyči. Vyražený puk získal Jason Arnott pro Guerina, jehož přesná přihrávka našla před brankou osamoceného Brendena Morrowa.

Nápor Dallasu v závěru brzdí tři vyloučení. O jedno z nich se postaral Marty Turco. Byl to pro něj již 12. trest v téhle sezóně a mezi brankáři je největším hříšníkem. Právě v oslabení po jeho faulu měl největší šanci Shane Doan, Turco jej vychytal.

"Musíme vyhrávat. Sami jsme si vykopali díru ze které se teď snažíme dostat. Dnes jsme si ale vůbec nepolepšili."

Stejně jako Doan naloží se svou šancí o čtyři minuty později Sergej Zubov a za dalších šest minut nedokáže ani na třikrát překonat výborného Briana Bouchera Jason Arnott.

Minutu a půl před koncem odjíždí ze své svatyně na střídačku Marty Turco a Dallas hraje se šesti hráči v poli. Pokusy Zubova a Modana ovšem opět končí u Bouchera a domácí tak zaslouženě získávají oba bodíky.

"Nejpůsobivější na naší dnešní hře byl fakt, že jsme zvládli hrát proti velmi dobrému týmu."