Článek 12.2. Za šest vteřin dvanáct D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - NY Islanders 4:4 (1:0, 1:2, 2:2, 0:0) pp

(Reuters/Jeff Mitchell)

Záp. 03/04:   6.11. 1:4   11.2. 4:4 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

NY Islanders

Po víkendové přestávce, kterou vyplnilo utkání hvězd se představili v aréně Stars Ostrované z New Yorku. Islanders to na Dallas umí. Dokázali to v prvním letošním vzájemném zápase, výhrou 4:1. A dokázali to i tentokrát, když vstřelili v Dallasu čtyři branky, které tentokrát stačily pouze na bod.

Domácí Stars začali obrovským náporem. Hosty v úvodní části hry v podstatě k ničemu nepustili. Gólmana Gartha Snowa zasypali celkem dvaceti střelami. Hlavně díky jeho zásluze se ujala pouze jediná. Philippe Boucher střílel a před Snowem clonil David Oliver.

"Z naší strany to byla velice špatná třetina. Bouři jsme ale přečkali jen s jedním inkasovaným gólem, což bylo pro další vývoj zápasu velmi důležité."
Steve Stirling

Ihned po vstřelení gólu se strhla bitka mezi Ericem Cairnsem a Stevem Ottem. Jason Arnott se do ní aktivně zapojil a vysloužil si trest do konce utkání. Na centru třetí útočné formace ho tak musel nahradit Stu Barnes.

Bill Guerin, autor - Glenn James
Bill Guerin
Glenn James

Druhá třetina se už odehrávala ve zcela jiném duchu. Úvodní nápor Dallasu polevil, hosté srovnali hru a využívali každé příležitosti k ohrožení Turcovy branky. Hned ve třetí minutě srovnal po rychlé akci Arron Asham.

Na konci 9. minuty vrátil Dallasu vedení David Oliver. Stu Barnes vystřelil na Snowovu branku a odražený puk dopravil Oliver do sítě. A bylo to naposledy, co Dallas v zápase vedl.

V 15. minutě totiž hosté opět srovnali. Trent Hunter se probil přesilou hráčů v tmavých dresech a Mariusz Czerkawski jeho akci dotáhl do gólového konce.

Domácí hráči se o druhé přestávce dozvěděli o prohře San Jose v Detroitu a možnost zmenšit ztrátu na lídra divize na pouhé tři body jakoby jim svazovala nohy i ruce.

Třetí třetinu tak začali hosté docela podobně jako druhou. Tentokrát se jim ovšem podařilo vstřelit branku již ve druhé minutě. Sergej Zubov nasměroval svoji rozehrávku na brusle Philippea Bouchera. Od nich se puk odrazil k Trentu Hunterovi. Jeho rychlá příhra a přesná koncovka polského útočníka Czerkawskiho znamenala vedení 2:3.

Stars neprohrály posledních šest zápasů a sérii nechtěly přerušit ani tentokrát. Fakt, že podzimní střelecké trápení Stars je v zapomnění potvrdil v přesilovce Pierre Turgeon. Přesnou přihrávkou jej našel Bill Guerin a Pierre měl před odkrytou klecí jednoduchý úkol, zvlášť když Brenden Morrow odblokoval jediného bránícího hráče hostí.

Dallas oplýval ofenzivní silou, ale v obraně zle chyboval a stálo ho to vítězství. V 19. minutě domácí opět neuhlídali útok Hunter - Kvaša - Czerkawski a zisk byť jediného bodíku se zdál být na hony vzdálen.

"Hrálo se nám spolu moc dobře. Dokázali jsme si vytvořit šance a proměňovat je."
Mariusz Czerkawski

Domácím nezbývalo nic jiného než hra se šesti hráči v poli. Buly v útočném pásmu předcházel oddechový čas, který Hvězdám pomohl. Pierre Turgeon vyhrál buly, Modano vystřelil puk na Snowa a před hostujícím brankářem se strhla nemilosrdná bitva o každý milimetřík ledu.

Celkem pět domácích hráčů vytvořilo dostatečný zmatek a Bill Guerin dopravil puk do sítě, když do konce zápasu zbývalo 6 vteřin. Hosté reklamovali způsob dosažení branky jako kopnutí puku, ale hlavní rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól uznal.

"Všichni jsme byli přesvědčeni o regulérnosti té branky. Zasloužili jsme si ji, protože jsme celý zápas hráli opravdu dobře."