Stránky o klubu NHL

Článek 1.2. Skvělý večer Brendena Morrowa D. Brunclík, R. Štolpa

Phoenix - Dallas 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Ve Phoenixu se odehrála pravá hokejový bitva. Na snímku atakuje Daymond Langkow Dona Sweeneyho. Autor - AP Photo/Roy Dabner

Záp. 03/04:   14.11. 3:3    24.11. 5:2   10.12. 0:3   2.1. 0:6   31.1. 5:4   14.2. 2:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Phoenix

Kojotům se doma nedaří. Od té doby, co se přestěhovali do nové arény, mají bilanci 2 výhry, 5 proher, jedna prohra v normální hrací době a jedna v prodloužení.

Do zápasu s Dallasem ale nakročili více než dobře. Hned v polovině druhé minuty se totiž ujali vedení. Chris Gratton vyslal do rychlého protiútoku Mika Sillingera a ten našel dostatek prostoru mezi Turcovými betony.

Za Dallas odpověděl ve 13. minutě Brenden Morrow. Nejprve vybojoval za brankou domácích puk, poslal jej na modrou čáru, kde se k němu dostal Don Sweeney. Jaho střelu zblokoval Brad Ference a všudypřítomný Morrow poslal volný puk do sítě.

Brenden Morrow se v posledních zápasech střelecky trápil a tak jej trenér Tippett pře zápasem se San Jose přesunul z první do druhé formace k Turgeonovi a Youngovi. Morrow se mu za změnu náramně odvděčil.

O necelé dvě minuty později již Dallas vedl. Stu Barnes našel krásnou zadovkou volného Niko Kapanena. Kapanen se nádherně uvolnil a poslal puk u tyče osamocenému Morrowovi.

"Brenden byl všude. Přihrával, rozdával hity u mantinelu a šel důrazně před branku."
Marty Turco

Na konci první třetiny seděl na trestné lavici úspěšný střelec Morrow a hosty ochránil od gólu do šatny Marty Turco. Vyrovnání měl na holi Ladislav Nagy a dvěma pokusy Daymond Langkow. Turcova lapačka byla na správném místě.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku a tentokrát byl již Marty Turco krátký na střelu Nagyho. Nagy si zpracoval puk a nikým neatakován poslal puk pod horní tyčku.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Muž večera Brenden Morrow totiž poslal Hvězdy potřetí do vedení. Tak dlouho totiž sváděl boj o puk se třemi obránci a gólmanem Burkem, až jej dostal za brankovou čáru.

Pro Morrowa to byl první hattrick v kariéře.

"Dnes jsem mohl dát tak šest až sedm gólů. Příležitostí bylo dost a dost."
Brenden Morrow

Oba dva týmy hrály velice ofenzivně a tak se diváci v hale mohli těšit na další branky.

Na začátku deváté minuty vybídl Steve Ott skvělou přihrávkou ke skórování Davida Olivera. Ten se řítil zcela osamocen na domácího gólmana a nedal mu sebemenší šanci. Jeho střela byla pohotová a přesná.

"Perfektí přihrávka, opravdu nádherná. Puk navíc pěkně dopadl na plochu. Nemůžu si na nic stěžovat."
David Oliver

Dallas byl unaven ze zápasu se San Jose a únava se projevovala právě ve druhé třetině. Hosté nestačili bruslit s hbitými domácími hráči a pomáhali si nedovolenými zákroky. Ve druhé třetině si vykoledovali celkem šest trestů a jen díky nim se domácí udrželi ve hře.

Oslabeními vyčerpaní hosté pak nechali zcela bez povšimnutí střílet Shanea Doana, který mířil přesně pod víko a opět snížil na rozdíl jediné branky. Domácí vycítili příležitost a Hvězdám zle zatápěli. Velkou šanci nevyužil v přesilovce pěti proti třem Ladislav Nagy. Po druhé třetině tedy hosté odcházeli do kabin opět s jednobrankovým náskokem.

Kojoti si chtěli vynutit alespoň prodloužení a tak ve třetí třetině vrhli veškeré síly do útoku.

Jejich snažení jim ale překazil Bill Guerin. Na začátku páté minuty totiž lehkou střelou od modré čáry vrátil Dallasu dvoubrankové vedení. Na obhajobu Seana Burka musíme podotknout, že střelu mírně tečoval bránící hráč.

Domácí opět snížili a to o dvě minuty později. Landon Wilson našel před bránou na chvíli volného Chrise Grattona, který mezi Turcovými betony dostal puk do sítě.

Turco má totiž na svém kontě nejvíce odchytaných zápasů ze všech brankářů v celé NHL. Právě v tomto zápase byla na jeho výkonu únava dobře patrná. Jeho náhradník Ron Tugnutt je ovšem zraněn a mladík Bacashihua nemá dostatek zkušeností.

V závěrečné hře bez brankáře se již domácím vyrovnat nepodařilo. Ani Dallas neskóroval, byť k tomu měl dvakrát velice blízko, a to po střelách Brendena Morrowa a Stu Barnese. Obě ovšem odkrytou domácí svatyni minuly.

Dallas neprohrál již šest zápasů v řadě a je zpět v boji o Play - Off.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350522