Stránky o klubu NHL

Článek 31.1. Krok za krokem D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - San Jose 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Marty Turco zasahuje. Autor - AP Photo/John Ulan

Záp. 03/04:   6.12. 1:2    13.1. 3:0   30.1. 3:1   7.3. 4:0   16.3. 3:3 pp   28.3. 1:2 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

San Jose

Další krok na předlouhé cestě čekal včera na Dallas v domácí American Airlines Centre. Soupeřem byl divizní rival a její současný lídr - San Jose.

Hvězdy nezačaly zápas zrovna dobře. Hned na začátku druhé minuty byl vyloučen Scott Young. Úspěšnou hru v oslabení však zakončil šancí Mike Modano.

Na konci čtvrté minuty oslabil svůj tým Teppo Numminen a Žraloci mělo podruhé výhodu přesilové hry. Pro Numminena to bylo teprve šesté vyloučení v sezóně. Marty Turco ovšem zasahovat nemusel. Proti pokusu Marleaua, který přišel chvíli po uplynutí přesilovky již zasahovat musel a hodně se při zákroku zapotil.

V osmé minutě se usadila v útočné třetině Turgeonova formace. Výsledkem byly cekem čtyři střely. Postupně stříleli Young, Turgeon, Lehtinen a na závěr Richard Matvichuk.

Brenden Morrow, autor - Glenn James
Brenden Morrow
Glenn James

Dallas převzal iniciativu a výsledkem byly dvě přesilovky. Jediný vážnější zákrok musel předvést Vesa Toskala při teči Davida Olivera. U něj se na chvíli zastavme. Oliver vstřelil v posledních šesti zápasech celkem tři góly a všechny byly v přesilové hře. Navíc přidává i důraznou fyzikou hru , doplněnou o dobrou práci v defenzívě. Na sedmizápasové šňůře Stars bez prohry má nezanedbatelnou zásluhu.

Třetí třetina se ukázala být třetinou rozhodující. V 6. minutě vybídl Younga ke skórování Pierre Turgeon, ale Vesa Toskala jeho šanci skvělým zákrokem zmařil. Hned z protiútoku oplatili hosté stejnou mincí. Damphoussovu superšanci zlikvidoval Turco.

Ve 13 minutě putoval na trestnou lavici Brenden Morrow a úspěšné oslabení dodalo Dallasu dostatek psychické pohody pro rozhodnutí zápasu.

O to se postaral v 18. minutě Jere Lehtinen. Puk zavezl do třetiny Bill Guerin, přenechal jej za brankou Miku Modanovi, jeho přesná zpětná příhra nalezla v pravém kruhu připraveného Lehtinena. Jeho přesná a pohotová střela skončila v síti.

"Měl jsem již několik příležitostí předtím, ale nedokázal jsme jich využít. Pomalu jsem tím začínal být frustrován. Mikova přihrávky byly totiž dnes opravdu skvělé. Jsem rád, že to tam nakonec spadlo."
Jere Lehtinen

Při závěrečné hře hostí bez brankáře korunoval vítězství Dallasu Stu Barnes, který dopravil puk do sítě jen několik desetin vteřiny před závěrečnou sirénou.

"Hráči se cítí velice dobře. Máme dostatek mentální síly a v každém zápase trpělivě hledáme způsob, jak vyhrát. Teď ztrácíme na čelo divize čtyři body a jsme stále ve hře."