Niko Kapanen plachtí vzduchem po zákroku Shauna Van Allena. Autor - AP Photo/LM Otero

Záp. 03/04:   28.1. 5:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Ottawa

Je jistě škoda, že se Dallas potkává v letošním ročníku s Ottawou jen jednou. Loni proti sobě nastoupily touto dobou vedoucí celky obou konferencí. Letos jejich sláva sice malinko pohasla, ale k vidění byl opět skvělý hokej. Stejně jako před rokem.

Domácí Hvězdy soupeře hned v úvodu zaskočily. Běžela čtvrtá minuta a na ledě byla poprvé třetí útočná formace. Steve Ott střílel a David Oliver jeho střelu před brankářem Lalimem přesně tečoval - 1:0. Pohledný hokej přinášel šance na obou stranách, přičemž více jich bylo na straně domácích. Podruhé se jim ale do první sirény skórovat nepodařilo.

David Oliver, autor - Glenn James
David Oliver
Glenn James

Po přestávce hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň. Hrubým faulem jim v tom pomohl domácí Steve Ott. Po jeho zákroku musel vyhledat lékařskou pomoc Curtis Leschyshyn. Ott si vysloužil pětiminutový trest doplněný o vyloučení do konce utkání. S přesilovkou si hosté poradili náramně.

Na trestné lavici zastoupil Otta David Oliver a Martin Havlát poprvé trestal. Radek Bonk totiž přesnou přihrávkou z rohu našel Numminenem nedůsledně přikrytého Havláta a ten bruslí usměrnil puk do branky. Vyrovnáno - 1:1.

Pětiminutový trest po vstřelené brance nekončí a tak Senátoři trestali podruhé. Na přesnou Havlátovu přihrávku si najel mezi kruhy Wade Redden a Marty Turco byl proti jeho střele bezmocný.

Příležitost ke srovnání dostali domácí na začátku desáté minuty, když byl vyloučen na 2 + 2 minuty Antoine Vermette. Výsledkem ale byla jediná střela z hole Jere Lehtinena. Když při protiútoku nesmyslně vyjel Turco příliš daleko z branky a Peter Schaefer pohodlně zvýšil na rozdíl dvou branek, byla přesilovková mizérie dokonána.

Do třetí třetiny nastoupil Dallas jako vyměněný. V polovině druhé minuty byl vyloučen Zdeno Chára. Přesilovku využil po 23. vteřinách Mike Modano, když prostřelil Patricka Lalima tvrdým golfákem.

Neuběhly ani dvě minuty od Modanovy branky a bylo srovnáno. Po střele Scotta Younga a teči Stu Barnese se puk dostal k Pierre Turgeonovi, na kterého zívala poloprázdná branka - 3:3.

"Vyrovnání pozvedlo výkon nás všech. Na začátku sezóny bychom se z dvoubrankové ztráty neprobrali, zabilo by nás to.

Ukazuje to, jak dalece jsme se zlepšili."

Scott Young

Nerozhodný stav vydržel až do konce 17. minuty. Sergej Zubov nevěděl co s pukem a tak jej ze středního pásma vystřelil na branku. Lalime nedokázal neposedný puk ztlumit, ten mu vypadl z výstroje a pomalinku se šoural k brankové čáře. Dojíždějící obránce Ottawy snažil zabránit Guerinovi ve skórování tak nešťastně, že si puk do branky zasunul sám.

Ottawa vrhla všechny síly do ofenzívy a na obranu neměla ani pomyšlení. Na začátku 19. minuty se pokoušel Alfredsson lišácky nastřelit Turca zpoza branky. Ten jeho úmysl včas vystihl a stačil uskočit. Volného puku se zmocnil Don Sweeney. Rybičkou prodloužil na Scotta Younga, který ujížděl ve dvojici s Jasonem Arnottem proti jedinému bránícímu hráči hostí. Young zvolil střelu a to střelu velmi přesnou. Pečetil tak výsledek nádherné podívané na 5:3 pro domácí Stars.

"Dva body nutně potřebujeme. Čtyři góly ve třetí třetině.......... evidentně výborná třetina."