Stránky o klubu NHL

Článek 4.1. Ukradená nebo promarněná výhra? D. Brunclík, R. Štolpa

Los Angeles - Dallas 2:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0)

Rob DiMaio v obležení Tima Gleasona a Jasona Hollanda, autor - AP Photo/Chris Urso

Záp. 03/04:   21.11. 3:1    30.11. 1:2   4.12. 0:3   3.1. 2:2 pp   18.2. 4:3   25.2. 1:1 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Los Angeles

Dallas nastoupil bez Mika Modana, kterého nahradil David Oliver. Aarona Downeyho nahradil ve čtvrté formaci Blake Sloan.

Králové jsou na tom co se marodů týče o poznání hůře. Posuďte sami - Roman Čechmánek, Milan Hnilička, Aaron Miller, Dustin Brown, Ian Laperriere, Derek Armstrong a Jared Aulin. K nim přidejte dlouhodobě chybějícího Allisona a Deadmarshe.

Dallas začal po domácí ostudě s Phoenixem aktivně a vytvořil si i dostatek střeleckých příležitostí. V 5. minutě trefil Pierre Turgeon tyčku. O tři minuty později se Hvězdy trefily. Vedení Dallasu zajistil Bill Guerin, když zřejmě v offsidové pozici převzal přihrávku od Brendena Morrowa a zamířil přesně.

Domácím se z ojedinělé útočné akce podařilo vyrovnat v 19. minutě. Autorem branky byl Žigmund Pálffy a měrou vrchovatou se na gólu podílel Marty Turco, jeho vyjetí a chybná rozehrávka stála Dallas vedení.

"Chtěl jsem bezpečně rozehrát. Bylo tam méně místa než to na první pohled vypadalo. Snažil jsem se puk poslat na Nika, ale Pálffy byl u puku dříve."
Marty Turco

Ve 2. minutě druhé třetiny šel Dallas podruhé a naposledy do vedení. Rob DiMaio vybojoval ve středním pásmu puk a poslal jed na najíždějící dvojici Oliver - Barnes. V akci dva na jednoho Oliver výborně načasoval přihrávku a Stu Barnes měl ulehčenou pozici.

"Rob mi tu přihrávku dal tak rychle a přesně, že bylo velice jednoduché puk na Stua poslat."
David Oliver

Pracovitý Stu Barnes se dočkal sladké gólové odměny po dlouhých 18 zápasech. Přestože nedává branky stéle patří k jedněm z nejlepších hráčů. Jeho nasazení a defenzivní práce jsou příkladné.

Jen několik okamžiků po vedoucím gólu trefuje Jon Klemm tyčku. Zdá se, že jen otázkou času, kdy Dallas přidá třetí gól a rozhodne zápas.

Na konci 8. minuty je vyloučen Philippe Boucher za sekání a v přesilovce zahrozí Corvo, Klatt a Modrý. Marty Turco ovšem chytá dobře a jeho hrubice z první třetiny byla pouze výjimkou.

Další střely na branku se diváci dočkají až o čtyři minuty později. Její autor Bill Guerin však skóre opět nemění.

Třetí třetina je zcela v domácí režii. Dallas je pasivní, spíše vyčkává a snaží se ubránit jednobrankové vedení. Přesilovky se střídají na obou stranách, šance také, ale gól nikde.

Až v 18. minutě je vyloučen Lubomír Višňovský. Zdá se že je rozhodnuto, Dallas má v závěru utkání přesilovku a vedení by si měl pohlídat. Opak se ale stal skutečností. Kings odvolali brankáře, na led naskočil pátý hráč a výsledkem bylo vyrovnání celých 21 vteřin před koncem a navíc ve vlastním oslabení.

"Byl to těžký, tvrdý zápas a remíza v poslední minutě je skvělá."
Martin Straka

Puk nahozený za branku se nepodařilo Richardu Matvichukovi posunout z dosahu Erica Belangera a ten našel před brankou volného Martina Straku. Jeho pohotová střela končí v síti, vyrovnáno - 2:2.

"Dnes jsme spoustu věcí udělali správně, ale je to frustrující, když ztratíte vítězství v poslední minutě."

V důležitém zápase s divizním soupeřem Stars opět ztrácejí bod. Hvězdy porazili některého z divizních soupeřů naposledy 24. listopadu.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350437