Článek 28.12. Dvě třetiny na vítězství stačily D. Brunclík, R. Štolpa

John Erskine proti modré přesile, autor - AP Photo/Jay LaPrete

Záp. 03/04:   25.10. 3:2   27.12. 4:3   4.2. 1:0   3.3. 4:2

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Columbus

Dallas nastoupil bez Jere Lehtinena a Jasona Arnotta. Lehtinena trápí chřipka a Arnotta zase kotník. Domácí na tom byli o poznání hůře. Chyběli jim celkem čtyři obránci - Jaroslav Špaček, Rostislav Klesla, Luke Richardson a Duvie Westcott.

Utkání mělo zvláštní příchuť nejen pro Darryla Sydora, ale i pro Manny Malhotru. Oba dva totiž v nedávné minulosti oblékali dres Dallasu.

Stars začali velice rychle. Už v 8. vteřině lovil Fred Brathwaite puk ze své sítě. Přesná střela Mika Modana rozezněla tyč a skončila v brance.

"Nevím, jestli to obránce malinko netečoval, ale puk mi sedl na hůl výborně."
Mike Modano

Úvodní gól dodal Hvězdám sebevědomí a rázem byli u každého puku o chloupek dříve. Na Brathwaita se valil jeden útok za druhým. V 9. minutě byl vyloučen Manny Malhotra a hosté v přesilovce zvýšili svůj náskok. Tvrdou střelu Philippe Bouchera tečoval před brankou Brenden Morrow.

"Byli jsme pod velkým psychickým tlakem. Nehráli jsme podle očekávání.
Stále se ale zlepšujeme a poslední zápasy to jen potvrzují."

Brenden Morrow

Dvougólové vedení Dallas na chvíli ukolébalo a domácí Blue Jackets hned trestali. Nikolaj Žerděv si našel u mantinelu volný puk, vybruslil si až téměř do mezikruží a švihem zavěsil. Marné byly Turcovy protesty, že jej David Výborný nedovoleně atakoval v brankovišti. Gól platil - 1:2.

Teppo Numminen, autor - AP /zdroj - DSNews.com
Teppo Numminen
AP /DSNews.com

Jen něco málo přes minutu drželi domácí jednobrankovou ztrátu. V útočném pásmu vydoloval puk proti trojnásobné přesile Stu Barnes, našel na druhé straně třetiny osamoceného Numminena a ten tvrdou střelou mezi betony překonal domácího gólmana potřetí. Teppo Numminen zaznamenal svoji první branku za Dallas Stars.

Po třetím gólu se hra na ledě vyrovnala. Dallas se už netlačil tak do ofenzivy a Columbus se probral ze špatného začátku.

V 10. minutě druhé třetiny Dallas proměnil v gól jeden ze svých v těchto fázích zápasu již ojedinělých ofenzivních pokusů. Kotouč zatáhl po pravé straně do třetiny Niko Kapanen, v pádu posunul puk na volného Roba DiMaia a ten v pravou chvíli předal vlevo najíždějícímu Richardu Matvichukovi. Před ním již zývala odkrytá svatyně a nebylo problém se do ní trefit.

Ve čtrnácté minutě vstřelil druhou branku domácích Rick Nash. Po vyhraném buly si našel v klubku hráčů volný puku a pohotovou střelou překonal Marty Turca. Byl to jeho 23 gól v sezóně.

"Jeho první místo v draftu nebyla náhoda. Jeho střela byla rychlá, přesná a navíc jsem přes několik hráčů špatně viděl."
Marty Turco

Třetí třetinu předvedl Dallas defenzivu jako vystřiženou z dob, kdy na lavičce Stars postával Ken Hitchcok. Hvězdy ani jednou nevystřelily na branku. Domácí zcela kontrolovali hru, chybělo jim však zakončení. Jen Lasse Pirjeta potrestal přesnou střelou ztrátu puku Sergeje Zubova při rozehrávce.

"Po špatném začátku naši hráči přidali. Náš dnešní problém byl v brankářích. Brathwaite nás nepodržel a střídající Denis je unavený a nemocný."
Doug Maclean

Dallas opět předvedl výbornou hru v oslabení. V posledních 38 případech nedostal v této herní situaci gól.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351012