NY Islanders - Dallas 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Bill Guerin a Jason Arnott za domácí brankou, autor AP Photo

Záp. 03/04:   6.11. 1:4   11.2. 4:4 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

NY Islanders

Po 160. minutách a 41. sekundách Dallas nakonec vstřelil na aktuálním tripu branku, ale jedna vstřelená branka na vítězství stačit nemohla.

První třetina skončila bez branek, přestože měli domácí několik možností ujmout se vedení. Diváci byli tak v první třetině svědkem pouze čtyřech přesilových her, z nichž ta poslední se přehoupla do třetiny prostřední.

Jason Arnott si dovolil nedovoleně atakovat domácího gólmana DiPietra a jeho trest navnadil domácí střelce. Oslabení sice Dallas odehrál úspěšně, ale 23 vteřin po jejím skončení se prosadil Mark Parrish po střele Jasona Wiemera. Dallas se nehodlal s vedením smířit. V koncovce byli však střelci z Texasu sterilní. Ve 14. minutě spálil svoji šanci Steve Ott a o dvě minuty později se neprosadil kapitán Mike Modano.

"Kdybych zvedl puk jen o kousek výš, byla by to branka."
Mike Modano

Vyrovnávací branku vstřelil až v 7. minutě třetí třetiny Brenden Morrow. Asistoval mu Pierre Turgeon se Scottem Youngem. Nerozhodný stav vydržel bez jedné vteřiny 10 minut. Vedení totiž v tu chvíli strhnul na stranu domácích Trent Hunter a ti již vedení ze svých spárů nepustili.

Přesně minutu před závěrem utkání poslal Ostrovany do dvoubrankového vedení Shawn Bates. Stars se i přesto pokusili o riskantní hru bez brankáře, která se jim nepěkně vymstila. Přesně šest vteřin před závěrečnou sirénou dostal puk do prázdné branky Mike Peca a stanovil tak konečný výsledek na 4:1