Článek 2.11. Vynikající Turco vychytal remízu D. Brunclík, R. Štolpa

Nashville - Dallas 1:1 pp (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

Marty Turco v akci, autor AP

Záp. 03/04:   11.10. 3:1   1.11. 1:1   2.11. 7:3   26.12. 2:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Nashville

Po vydřeném vítězství proti Calgary zavítaly Hvězdy do Nashvillu. Na jejich výletě jim chyběl jak Jere Lehtinen, tak Antti Miettinen. Domácí postrádali celkem tři hráče. Útočníky Jima McKenzieho, Andrease Johanssona a obránce Roberta Schnábela.

Predators, povzbuzeni výhrou v Detroitu vstoupili do utkání aktivně a nezabrzdil je ani neuznaný gól Dallasu.

"Byl to úplně jiný zápas, než ten v Detroitu."
Greg Johnson

Domácí se dostali do vedení ve 14 minutě. Jason Arnott prohrál ve vlastním pásmu buly s Gregem Johnsonem, který přistrčil puk na modrou čáru Kimo Timonenovi. Jeho střelu zblokoval před Marty Turcem obránce Dallasu Teppo Numminen tak nešťastně, že k němu měl nejblíže Johnson. Jeho dorážka byla přesná - 1:0.

"Dnešní zápas byl velmi defenzivní a myslím že jsme zahráli opravdu dobře."
Bary Trotz, trenér Predators

Slova domácího trenéra přesně vystihují situaci na ledě. Šancí bylo jako šafránu. Obránci vynikali nad útočníky a šance obou týmů byste velmi lehce spočítali na prstech jedné ruky. Když už konečně přišly, zmařili je výborní gólmani.

"Marty byl vynikající. Svými zákroky nás držel ve hře."
Pierre Turgeon

V první třetině tak stojí kromě gólu za zmínku snad jen střela Billa Guerina z 15. minuty.

Teppo Numminen, autor - Sanford Myers/STAFF
Teppo Numminen
Sanford Myers/STAFF

Další zajímavá akce přišla až na začátku 11. minuty druhé třetiny. Pierre Turgeon šikovně našel mezi dvěma obránci najíždějícího Roba DiMaia a ten pohotovou střelou nedal Tomáši Vokounovi šanci.

"Nebyla to špatná akce, že? Pierre mi poslal krásnou přihrávku."
Rob DiMaio

Jen několik málo vteřin po vyrovnávacím gól vystihl chybnou rozehrávku Nashvillu Brenden Morrow. Vokoun byl tentokrát úspěšný i proti jeho dorážce.

Na konci 17. minuty pálil po rychlém protiútoku Scott Hartnell, Turco jeho pokus lapil.

"Myslím, že jsme ten zápas měli dotáhnout do vítězného konce."
Mark Eaton

Zřejmě největší moment zápasu přišel v 7. minutě třetí třetiny. Marty Turco si vykoledoval trest, když příliš vehementně bránil svoje brankoviště. V přesilovce domácí předvedli rychlou souhru a na jejím konci zývala na Scotta Hartnella odkrytá svatyně. Marty Turco ho spektakulárním zákrokem vychytal.

"Marty byl dnes vynikající. Předvedl skvělé zákroky. Myslím, že to byl jeho nejlepší zápas v sezóně."
Dave Tippett, trenér Stars

Další vynikající zákrok předvedl Marty Turco v prodloužení, když se na něj řítil osamocený David Legwand. Marty vyjel z branky, včas se mu vrhnul pod nohy a hokejkou mu příležitost zmařil.

"Využil jsem toho, že na ledě bylo již hodně nabrusleného sněhu a David čekal až se mu srovná puk. Využil jsem momentu překvapení."