Článek 26.10. Utkání režíruje Bill Guerin D. Brunclík, R. Štolpa

Bill Guerin, autor AP

Záp. 03/04:   25.10. 3:2   27.12. 4:3   4.2. 1:0   3.3. 4:2

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Columbus

Před zápasem byl z farmy povolán obránce Trevor Daley, a namísto dopoledního tréninku si trenéři s hráči promluvili o tom, jak vylepšit momentálně dost mizerné výkony. Trenér Dave Tippett důkladně zamíchal složením všech formací a výsledek se dostavil.

"Jsme zkušený tým a mysleli jsme si, že víme jak vyhrávat, ale ve
skutečnosti jsme pro vítězství neudělali dost."

Brenden Morrow

Velice zajímavé utkání bylo v Columbusu k vidění. V 7. minutě v rozmezí dvou vteřin odehraného času, byly k vidění dvě bitky.

Další důležitý moment, tentokráte o něco hokejovější přišel ve 13. minutě. Na trestnou lavici usedl Richard Matvichuk a 30 vteřin ho následoval kapitán Mike Modano. V přesilovce měl gól na holi Jaroslav Špaček. Marty Turco seděl na ledě, nicméně do odkryté vrchní části branky nedokázal Špaček svou střelu umístit. Dokonce již zvedal ruce nad hlavu, Turco mu však radost zmařil.

"Možná jsme svým způsobem ty oslabení potřebovali. Je to vždy velmi těžké ubránit oslabení, ale dokázali jsme se z toho dostat."
Marty Turco

Bill Guerin, autor - Getty Images/DS.com
Bill Guerin
Getty Images/DS.com

V 7. minutě druhé třetiny domácí otevřeli gólový účet utkání. Na trestné lavici seděl Steve Ott, Mike Modano a David Ling. V oslabení 4 proti 5 fauloval Niko Kapanen a přesilovku domácím ještě vylepšil. Nabídnutou šanci využil po rychlé kombinaci Rick Nash.

Dallas srovnal krok ve třetí třetině. Puk zavezl do třetiny Trevor Daley, nahodil jej na gólmana. Vyražený puk se dostal k Aaronu Downeymu, ten s pomocí teče Billa Guerina našel před brankou nekrytého Jasona Arnotta. Vyrovnáno 1:1.

Arnottův gól přerušil střeleckou nemohoucnost Dallasu, která trvala 160 minut a 41 sekund.

O necelou minutu později vedli opět domácí. Andrej Nedorost lehce obešel Johna Erskina a pod padajícím Turcem zasunul puk do sítě.

Podruhé srovnali hosté krok s domácími Bundami ve 14. minutě. Bill Guerin si s pukem na holi nabruslil do třetiny, křižnou přihrávkou našel Philippe Bouchera a jeho přesná střela rozvlnila síť branky domácích.

"Vítězství jsme hodně potřebovali. Bylo to pro nás velmi důležité utkání."
Bill Guerin

Téměř jako přes kopírák vypadl rozhodující gól zápasu. Bill Guerin opět velice podobně dostal puk do útočného pásma a tentokráte jeho přesná příhra našla Roba DiMaia.

Ve druhé třetině narazit tvrdě Ling Modana na hrazení. Kapitán to psychicky neunesl a při důrazném oplácení zlomil o Linga hokejku. Vysloužil si trest na 2 + 10 minut. Přesto byl s jeho výkonem trenér Dave Tippett spokojen.

"Je na čase se naštvat. Nehrájeme dobře už dva zápasy po sobě, takže je načase ukázat nadšení pro hru a s tím spojené emoce."

Za vítězství musel Dallas zaplatit nemalou daň v podobě zranění Brendena Morrowa, který zápas nedohrál pro bolesti hlavy.

šipka Použité zdroje: ESPN, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351417