Článek 25.10. Hvězdy zařídily vítězství Detroitu D. Brunclík, R. Štolpa

, autor Paul Warner/AP

Záp. 03/04:   24.10. 0:4   12.11. 2:6   26.1. 2:2 pp   13.3. 0:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Detroit

Dallas nastoupil v Detroitu bez zraněných opor Jere Lehtinena a Philippe Bouchera a na hře to bylo citelně znát. Souboj tradičních rivalů bývá velice vyrovnaný. V loňské sezóně skončily všechny čtyři zápasy remízou. Tentokrát bylo vše jinak.

Trenér Tippett důkladně zamíchal složením téměř všech formací. Do prvního útoku posunul namísto Billa Guerina, Scotta Younga.

Mike Modano, autor - Getty Images /DS.com
Mike Modano
Getty Images /DS.com

V první třetině nejprve prověřil Dominika Haška Scott Young. Na druhé straně zahrozil útok vedený Stevem Yzermanem. Šanci Arnottovy formace zakončoval Stu Barnes a taktéž se mu nepodařilo Haška překonat.

Největší šancí úvodní části hry se ale ukázala být zprvu nenápadná střela Manny Malhotra, kterou zastavila tyč Haškovy branky. Dorážka Teppo Numminena branku minula.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny přišel první důležitý okamžik zápasu. Mike Modano sice puk ve vlastní třetině u mantinelu vybojoval, naslepo jej ovšem zadovkou poslal na kruhy, kde číhal připravený Jason Wooley. Ten dokonalou přihrávkou nepohrdl. Jeho golfák byl přesný.

O necelé dvě minuty později elegantně zavezl puk do třetiny Henrik Zetterberg, přenechal jej do tandemu najíždějícímu Steve Yzermanovi. Další přesný golfák znamenal další gól v síti Marty Turca a vedení 2:0.

"Je to velké zklamání. Nikdo z nás neodvedl dobrý výkon po celých 60 minut."
Brenden Morrow

Za nepříznivého stavu, měl velice dobrou pozici před Haškem Don Sweeney, jenže na domácího brankáře si nepřišel.

Ve třetí třetině Hvězdy dál pokračovaly v hvězdných hrubých chybách. V deváté minutě obral Mika Modana o puk Ray Whitney, přihrál na levou stranu Zetterbergovi, ten před branku nekrytému Yzermanovi. 3:0

Další hrubici taktéž v rozehrávce předvedl Niko Kapanen. V přesilovce ho obral o touš Chris Draper a přesnou střelou z mezikruží pečetil výsledek zápasu na 4:0.

"Některé dnešní góly mě budou budit ze spánku."