Stránky o klubu NHL

Článek 10.8. Vágner, Polák a Stephan se zúčastnili Turnaje čtyř   Radek Štolpa

Martin Vágner

Martin Vágner, Vojtěch Polák a Tobias Stephan se zúčastnili turnaje čtyř, který se konal 7. - 9. srpna v Kravařích a Porubě.

Zúčastnili se ho reprezentační týmy do 20 let ze Slovenska, Švýcarska, Německa a Česka.

Martin Vágner nastoupil k prvnímu zápasu proti Švýcarsku, ve kterém vyhráli domácí hokejisté 4:2. Na led naskakoval na levé straně třetí obranné dvojice s Ondřejem Němcem. Ve 36. minutě utkání vyfasoval trest do konce utkání.

Po nerozhodné první třetině se dostali ve 22 minutě Švýcaři do vedení a Češi se prosadili až výborným závěrem utkání, když se během posledních dvou minut dvakrát střelecky prosadil Jakub Klepiš a rozhodl utkání.

Vojtěch Polák

Vojtěch Polák nastoupil v tomto zápase na pravém křídle třetí útočné formace vedle Petra Vrány a Davida Švagrovského. V brance Švýcarska pak nastoupil Stephan Tobias, prohře Švýcarů však zabránit nedokázal.

Ve druhém zápase Českého týmu nenastoupil ani Martin Vágner ani Vojtěch Polák, zato se oba představili ve třetím, zřejmě nejprestižnějším zápase turnaje, s týmem Slovenska.

Martin Vágner opět ve dvojici s Němcem, tentokrát jako druhá obranná dvojice. Polák nastupoval na pravém křídle čtvrtého útoku, když jeho spolubojovníky na ledě byli Roman Vondráček a Jakub Langhammer.

Vágner se zařadil v hodnocení obránců na 6 místo s +1 bodem statistiky +/-.

Stephan Tobias nastoupil ke dvěma zápasům. Čelil 95 střelám z nichž čtyřem neúspěšně. V procentuální úspěšnosti zákroků se dostal na 95,79 %, což znamenalo průměr 2,00 gólu na utkání.

šipka Použité zdroje: Hokej.cz, iDnes.cz
šipka Počet shlédnutí článku: 351378