Stránky o klubu NHL

Článek 1.8. John Erskine také prodloužil   Radek Štolpa

John Erskine, autor - NHL.com

Ve čtvrtek oznámilo vedení Dallas Stars, že se dohodlo s Johnem Erskinem na novém jednoročním kontraktu.

John poprvé nakoukl do NHL v sezóně 2001/02, pro Dallas tak nevydařené. Ve 33 zápasech si připsal jeden bod za jednu asistenci , na trestné lavici si odpykal 62 minut a hodnocení +/- účasti na ledě zakončil na -8 bodech.

Erskine si zasloužil důvěru trenéra Ricka Wilsona svou důraznou fyzickou hrou, pro kterou je mnohými přirovnáván k Derianu Hatcherovi. Právě s ním byl nejčastěji nasazován do hry a vytvořili opravdu tvrdou obrannou dvojici.

Před sezónou 2002/03 Dallas již tak nabitou obranu ještě posílil Phillipem Boucherem a Stephane Robidasem, když odešel pouze Brad Lukowich. Zejména proto začal Erskine sezónu na farmě v Utahu, odkud byl povolán až při zranění Richarda Matvichuka.

Hned ve třetím zápase se mu podařilo vstřelit gól, kterým pečetil výsledek zápasu s Columbusem na 4:2. O dva zápasy později si John gólovou radost zopakoval, tentokrát na ledě St. Louis při výhře Dallasu taktéž 4:2.

V uplynulé sezóně 2002/03 nastoupil Erskine k 16 zápasům v nichž si připsal dva body do kanadského bodování za dva góly. Vyfasoval celkem 29 trestných minut a hodnocení +/- zakončil na +1 bodu.

Celkově nastoupil v NHL ke 49 zápasům v nich získal 3 body (2+1) a na trestné lavici proseděl 91 minut.

Podle zveřejněných informací, by měl v následující sezóně pobírat plat 660.000,- dolarů.

"Letos se otevírá v sestavě více prostoru a já se musím zlepšit."