Hledání

Článek 6.5. Mike Modano obviňuje rozhodčí  Kamil Šamulák

Mike Modano

Jeho výroky sice normálně nejsou šokujícího druhu, ale i tak je Mike Modano vždy nejvýraznější osobností svého týmu na ledě i v šatně.

Takže nikdo nebyl překvapen, když se největší hvězda Stars po sobotní prohře v prodloužení 2:3 s Mighty Ducks pustila do rozhodčích.

"Byli jsme hákováni a sekáni tak často, že naše ruce vypadají jako paže narkomanů píchajících si heroin."
Mike Modano, útočník Dallas Stars

Za kritiku rozhodčích byla Modanovi vyměřena tisíci dolarová pokuta.

Je to ten nejstarší hokejový trik, házet vinu na rozhodčí v situaci, kdy se týmu nedaří a prohrává v sérii 0:2 na zápasy. Je to způsob, jak se vyhnout odpovědím na nepříjemné otázky.

Na druhou stranu je pravda, že jak Don Koharski tak Brad Watson měli i lepší dny.

"Žádný ze čtyř rozhodčích nepředvedl dobrý výkon ... všichni udělali spoustu chyb (poz.red: Modano tak očerňuje i čárové rozhodčí Jeana Morina a Grega Devorskiho)."
Mike Modano, střední útočník Dallas Stars

I přesto, že rozhodčí odpískali na Modana dva fauly, si Mike myslí, že výkony rozhodčích nebyly stoprocentní a že Ducks zašli se svou hrou příliš daleko.

"Tohle je způsob jejich hry. Zaměřit se na nejlepší hráče soupeře a neustále
je držet a hákovat. To je jejich šance na vítězství. Je to mnohem horší než v základní části. Ani Edmonton nehrál takovým způsobem."

Mike Modano, sniper Dallas Stars

Předtím než Mike Leclerc rozhodl v prodloužení o osudu utkání, byl Brenden Morrow při brejku dva na jednoho stažen na zem Robem Niedermayerem.

Píšťalka rozhodčího však mlčela.

Dallas hrál v zápase pouze dvě přesilovky, Ducks šest.

"Konečně už by se mělo vyjasnit, jaké zákroky jsou za hranicemi pravidel a měly by se tedy pískat, a které zákroky se pískat nebudou. Aby hráči věděli,
na čem jsou."

Nicméně Stars neprohrávají 0:2 v sérii jenom vinou rozhodčích. Museli skórovat 2 1 minuty před koncem prvního utkání, aby poslali první utkání série alespoň do prodloužení. Tam však nakonec rozhodl o výhře Ducks Petr Sýkora. V druhém utkání dostal Stars na kolena vyrovnávací gól Roba Niedermayera, jehož střela se odrazila do brány od brusle Stu Barnese.

Hráči Stars se ve svých výrocích příliš neliší od hráčů Detroitu. Ti také svalovali neúspěch v prvních dvou domácích zápasech na stejné příčiny. Pravdou je, že nedostávali tak nešťastné góly jako Dallas.

Ducks vstřelili jeden ze svých gólů při přesilové hře 5 na 3, autorem byl veterán v sestavě Anaheimu Adam Oates. Po dlouhé době se jim tak podařilo využít přesilovku. Měli by Stars v příštích utkáních hrát jiným stylem? Tyto úvahy rezolutně zamítl jejich brankář Marty Turco.

"Milujeme způsob, jakým hrajeme. Máme svůj dobře propracovaný systém a vytváříme si i dostatečné množství šancí, takže nevím, proč bychom měli měnit náš styl hry."
Marty Turco, brankář Stars

"Dosud v playoff neprohráli, ale my to hodláme brzy změnit. Máme příliš mnoho zkušeností a jsme příliš zkušený tým na to, aby jsme se dovedli vzpamatovat z toho, co se stalo v prvních dvou utkáních."
Richard Matvichuk, obránce Stars

Jediná chvíle, kdy Ducks ve druhém utkání nepřálo štěstí, byla vyrovnávací branka Brendena Morrowa 1,2 sekundy před první sirénou. Hráči Ducks si mysleli, že hrací doba první třetiny po vstřelení vyrovnávací branky již vypršela a 14 z nich se již brouzdalo do šatny, včetně brankáře Jeana-Sebastiena Giguera. Ten se již na led v první třetině nevrátil.

"Měl jsem již svlečený dres. Chtěl jsem, aby se i Martin Gerber (náhradní gólma) dostal do akce."
Jean-Sebastien Giguere, brankářská jednička v týmu Ducks

Gerber tak musel přeskočit přes mantinely a stát na modré čáre po celou dobu, kdy Stars přesvědčovali rozhodčí, že za takové chování hráčů Ducks by se měly udělovat dvě minuty.

Zajímavost

Ducks zaznamenali v základní části 24 jednogólových vítězství, což byl společně s New Jersey nejlepší výkon v této statistice ...

šipka Použité zdroje: Faceoff.com
šipka Počet shlédnutí článku: 67734