Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 21.1. Niko Kapanen mezi mladými hvězdami   Radek Štolpa

Niko Kapanen

Niko Kapanen byl nominován do utkání All-Star-Game mladíků. Napodobil tak Brendena Morrowa, jemuž se této pocty dostalo v loňském ročníku. Kapanen odehrál v letošní sezóně 46 utkání ve kterých zaznamenal 19 bodů za 3 góly a 16 asistencí. V bilanci +/- se může pochlubit +18 body.

Nastupuje pravidelně na centru třetí formace a společně se svým krajanem Jere Lehtinenem jsou v Dallasu specialisty na oslabení ve kterém vstřelil jeden ze tří svých gólů.

Niko Kapanen si proseděl celkem 26 minut na trestné lavici a jeho průměrný icetime se zastavil na hodnotě 14:24 minuty. Na bránu vystřelil celkem 64 krát a úspěšnost jeho střelby je 6,4 %.

Kapanen byl draftován Dallasem v roce 1998, jako jeho pátá volba a jako 173. hráč celkově. V loňské sezóně odehrál v dresu Dallas Stars devět zápasů ve kterých zaznamenal jednu asistenci a protože nedosáhl hranice 10. zápasů je považován za nováčka i letos.