Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 2.1. Muller v sestavě, Ott na farmě   Radek Štolpa

Před zápasem v San Jose stáhlo vedení Kirka Mullera z listiny zraněných. Muller si zlomil žebro v zápase s Ney York Rangers a Dallasu chyběl celkem ve 14 zápasech.

V letošní sezóně nastoupil doposud ke 20utkáním, ve kterých zaznamenal dva body (1+1). Jeho průměrný čas strávený na ledě v jednom utkání je v průměru 8 minut a 21 vteřin. Do statistiky +/- si připsal čtyři záporné body, 12 krát vystřelil na branku a celkem 4 minuty strávil na trestné lavici.

Jelikož soupiska není nafukovací, tak na farmu do Utahu putoval nováček Steve Ott. Ten nastoupil k 8 zápasům a v nich střelil jeden gól. Podařilo se mu to v jeho doposud posledním zápase proti Edmontonu. V tomtéž zápase odseděl svůj první trest za chybu Dallasu v zápise. Bodování účasti na ledě prozatím zakončil na kladné hodnotě třech bodů.

"Steve přinesl do šatny spoustu nové energie. Tvrdě na sobě pracuje a jeho čas ještě přijde. "

Na farmě bude mít mnohem více prostoru na ledě (v Dallasu průměrně 7:57). Každé nakouknutí do NHL je pro mladého hráče velice motivující, ovšem Muller je v současné době pro tým nepochybně větším přínosem než Ott. V Dallasu převážně nastupoval na levém křídle čtvrté formace a při absenci Modana na jeden zápas nakoukl do prvního útoku k Arnottovi a Guerinovi.

V loňské sezóně v juniorské lize v dresu Windsor Spitfires vstřelil 43 gólů a připsal si 45 asistencí. K tomu si 178 minut poseděl na trestné lavici. Zřejmě nemá předpoklady k tomu stát se elitním centrem, ale jako velký bojovník si svoje místo v NHL najde.