Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 15.4. Poslední bod z Denveru  Radek Štolpa

ColoradoV posledním zápase základní části šlo Dallasu už jenom o prestiž. Zato domácí potřebovali remízu ke druhému místu v konferenci zajišťující domácí půdu pro zahajovací zápasy play - off a přijatelnějšího soupeře.

V brance hostí nastoupil Marty Turco, tak jak předeslal Kouč po utkání s Chicagem. Hvězdy byly oslabeny o stejnou trojici jako minule (Dimaio, Verbeek, Arnott). Domácí postrádali Hejduka a Forsberga, který by se již na play - off měl vrátit do hry.

Z první třetiny stojí pouze za zmínku vyloučení Johna MacLeana za podražení, které zůstalo lavinami nepotrestáno.

Ve druhé třetině se na lavici trestů ocitl pro změnu domácí Pascal Trepanier. Přesilovku hosté nevyužili, avšak celou vreřinu po jejím skončení, ještě než se stačil zapojit Trepanier do hry, rozvlnil síť obránce Darryl Sydor. Sydor našel volné místo nad levou paží Patrika Roa. Byl to jeho celkem čtvrtý letošní gólový úspěch. Zárověň se sirénou se provinil proti pravidlům Jon Sim.

Následnou přesilovku využil Alex Tanguay. Odraženou střelu Martina Škouly umístnil nad Turcovo levé rameno. V jedenácté minutě dostal opět hosty do vedení kuriózním způsobem Brenden Morrow. Sergej Zubov vystřelil od modré čáry a trefil Morrowa do obličeje tak šťastně, že kotouč skončil v síti.

"Bojovali jsme proti špatnému konci. Chtěli jsme soutěž zakončit důstojně."
Brenden Morrow

V sedmnácté minutě zachytil kotouč na obranné modré čáře Mike Keane a vyslal do brejku Steve Reinprechta, který s pomocí tyče srovnal stav utkání na 2:2.

"Mike mě skvěle vyslal a já jsem velmi šťastný, že jsem dal gól."