Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 2.4. Dallas - Columbus - 3:1  Radek Štolpa

ColumbusDallas ve velice důležitém zápase s jedním z nejslabších soupeřů dosáhl "povinného" vítězství a získal další cenné bodíky do tabulky západní konference. Dallas nastoupil bez křídelního útočníka Jere Lehtinena a prvního gólmana Eda Belfoura, kterého trápí vředy. Domácí byli oslabeni o Roberta Krona a Kevina Dineena.

První třetinu zápasu vyhrál Dallas způsoben letos nevídaným. Ve vlastním oslabení se utrhl Rob DiMaio o otevřel skóre utkání. Dallas letos velice polevil ve hře v oslabení. Tato disciplína patřila v minulosti k tomu nejlepšímu co mohl Dallas nabídnout.

V osmé minutě druhé třetiny se v přesilovce prosadila hvězdná přesilovková formace. Touš směřoval postupně od Pierre Turgeona k Modanovi a k Jasonu Arnottovi a ten již věděl jak s ním naložit 2:0. Přesně o 1:32 minuty později si tato trojice zopakovala svoji úspěšnou spolupráci a opět v přesilovce zvýšila na 3:0.

Na všech třech brankách domácího týmu se podílel asistencí centr Mike Modano. Hosté však nehodlali odejít z prázdnou a v sedmnácté minutě téže třetiny snížil na rozdíl dvou branek Tyler Wright.

Ve třetí třetině byli diváci svědky pouze dvou vyloučení (po jedném na každé straně), na góly však čekali marně.

Po zbytečné prohře s Olejáři si Hvězdy malinko polepšily, stále to však na osmičku nestačí.

šipka Nenastoupili:Belfour, Erskine, Lehtinen, Helenius
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com