Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 31.3. Play-off se pomalu vzdaluje  Radek Štolpa

EdmontonDallas si v posledních zápasech počíná jako slon v porcelánu. Nejdříve prohra v San Jose, pak remíza v Calgary a do toho prohra v Edmontonu s přímým konkurentem o play - off. Dallas nastoupil bez své brankářské jedničky. Ed Belfour odcestoval kvůli potížím s vředem. Na listině zraněných stále zůstává Jere Lehtinen.

V první třetině se diváci dočkali pouze dvou vyloučených hráčů. Gólový účet zápasu otevřel až ve druhé třetině Pierre Turgeon. V přesilové hře tečoval střelu Kirka Mullera a Dallas vedl 0:1.

Dallas nedávno vytvořil rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství jestliže vedl po druhé třetině. Tahle série vzala za své v Edmontonu. Domácí třemi brankami ve třetí třetině otočili skóre zápasu. Nejprve se trefil Jason Smith, pak v přesilovce Mike Comrie a do prázdné branky pečetil výsledek Todd Marchant.

Ještě za nerozhodného stavu měl Dallas výhodu čtyřminutové přesilovky. V ní se však zmohl jen na dvě střely.

"V posledních zápasech je přesilovka naše noční můra. Edmonton se v oslabení chytl a už nás k ničemu nepustil."
Přiznal Mike Modano

Dallas klesl na desáté místo v konferenci a na osmý Edmonton již strácí čtyři body. Trenér Wilson však stále věří, že se hvězdy vrátí do postupových pozic.

"Stále jsme ve hře. Nadcházející dva týdny rozhodnou."