Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 17.3. Skvělý finiš Hvězd  Radek Štolpa

PhoenixDallasu se z marodů uzdravil pouze Pierre Turgeon. Jere Lehtinen, Jason Arnot a John Erskine zůstali na listině zraněných. Domácí poslali do branky opět Eda Belfoura. Rick Wilson dává Belfourovi i po jeho extempore neustále přednost. Marty Turco tak musí i ve svých 26 letech stále čekat.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hrají v posledních zápasech ve velké formě. Mladý tým nebyl před sezónou pasován za kandidáta na postupové místo do play - off. O to větší překvapení jsou jejich momentální výsledky. První gól utkání vstřelil v šesté minutě Teppo Numminen. V osmé minutě se trefil Shane Doan a bylo to 0:2. Na obou gólech se přihrávkou podílel Daniel Briere. V jedenácté minutě darovali hosté domácím přesilovku, za příliš mnoho hráčů na ledě. Aby své taktické chyby pořádně litovali vstřelil Kirk Muller první gól Dallasu. Kanadský bodík za přihrávku si připsal Darryl Sydor a Montgomery.

Ve druhé třetině se diváci dočkali třech vyloučených hráčů, branky však žádné.

To, že Kojoti hrají v pohodě potvrdil Daymond Langkow a ve čtvrté minutě třetí třetiny zvýšil jejich náskok na dva góly. Ve třetí třetině hvězdy přestřílely svého soupeře, ale Sean Burke všechny jejich pokusy úspěšně mařil.

"Burke patří k nejužitečnějším hráčům v lize. On je hlavní příčina toho, že je Phoenix tak vysoko."
Rick Wilson

V jedenácté minutě zavelel Mike Modano k velkému obratu, když snížil na 2:3.Na jeho brance se přihrávkou podílel Sergei Zubov a byla to jeho přihrávka s pořadovým číslem 400.

"Chtěl jsem trefit do rožku a to se mi podařilo. Byl to zlomový moment."
Pronesl spokojený Brent Gilchrist

Hvězdám dodalo vyrovnání velkou sebedůvěru. Prodloužení rázně odmítl 22 vteřin před koncem Brenden Morrow.

"Ten pocit na lavičce po vítězném gólu jsme nezažili téměř celý rok."
Rick Wilson

Hvězdy vyhrály a dostaly se v tabulce Pacifické divize před Phoenix. Na San Jose ztrácejí 5 bodíků.

šipka Brenden Morrow si připsal nejvíc hitů ze všech. Celkem devět.
šipka V posledních šesti zápasech Dallas odešel z boje neporažen.
šipka Nenastoupili: Erskine, Helenius, Lehtinen, Arnot, Sim
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com