Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.3. Výhra i proti Žralokům  Radek Štolpa

San JosePo dvou vítězných zápasech na hřištích soupeřů se hvězdy představili na svém ledě. V letošní sezóně jsme si již zvykli, že dobrá hra venku neznačí stejnou kvalitu doma. Americanarlines Center není tak nedobytnou tvrzí jako Reunion Arena v letech minulých. Včerejším soupeřem byli žraloci ze San Jose. Lídr Pacifické divize.

Hvězdy nastoupily na žraloky z ostra. První branka v zápase přišla z hole stále se lepšícího Pierra Turgeona. Body za přihrávku si připsali Martin Ručinský a Brad Lukowich. Přihrávka Ručinského měla opravdu oči. O 34 vteřin později už to bylo 2:0. Jamie Langenbrunner vrátil do sítě střelu Brenta Gilchrista.

"Tenhle vynikající začátek byl hlavním klíčem k vítězství nad San Jose."
Pochvaloval si Wilson

Do druhé třetiny vstoupili domácí vlažně a "odměnou" jim bylo snížení na 2:1 z hole Owena Nolana. V 18. minutě druhé třetiny se právě skončila přesilovka Dallasu. Brenden Morrow našel Deriana Hatchera a ten propálil Jevgenije Nabokova. Derian Hatcher vstřelil letos dva góly a oba do sítě San Jose.

"Vládli jsme v Coloradu a vládli jsme i proti San Jose. Myslím, že se zlepšujeme."
Pronesl kapitán Derian Hatcher

Ve druhé třetině také přišli hvězdy o svého elitního centra Mika Modana. Po hitu Koroljuka zápas nedohrál a nad jeho dalším působením visí otazník.

Ve třetí třetině hvězdy nedovolily žralokům utkání zkomplikovat a nestárnoucí Joe Nieuwendyk pečetil výsledek na 4:1.

Domácí opět podržel jejich branář Marty Turco. Nehrnulo se na něj mnoho střel a takové zápasy bývají pro gólmany nejhorší. Marty má nemalý podíl na zlepšených výkonech Dallasu. Dokazuje, že je právem náhradníkem za Belfourem a jeho rovnoceným zástupcem.

šipka Turco: 17/18, 94,4%
šipka Martin Ručinský: 13:52 min, 0+1, 0 střel, +1 bod.
šipka Nenastoupili: Dimaio, Helenius, Sim
šipka Střely: Dallas - San Jose - 35/18
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com