Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.3. Výhra v Denveru  Radek Štolpa

ColoradoPo extempore Orla Eddieho se stal Marty Turco jedničkou. Uvidíme, zda pouze dočasnou nebo stálou. Po dlouhé době nastoupil do branky od začátku zápasu a zrovna na půdě obhájce trofeje. Domácí byli oslabeni o elitního beka Roba Blakea a Českého "snajpra" Milana Hejduka.

Skóre zápasu otevřel v desáté minutě první třetiny Mike Modano 0:1. Na trestné lavici seděl Pellerin a Mike ve vlastním oslabení poslal hosty do vedení. Dallas proslul v minulosti precizní hrou ve vlastním oslabení. Byla to vždy jedna z jeho největších zbraní. Letos se mu v této disciplíně už tak nedaří a dostává v oslabení hodně gólů.

V šesté minutě druhé třetiny se měnilo skóre zápasu podruhé. Peirre Turgeon sebral ve středním pásmu puk Adamu Footemu, našel Johna Macleana a ten již věděl jak s ním naložit 0:2. John hraje ve skvělé formě. Ve svém třetím zápase po návratu do NHL zaznamenal již třetí gól. Také Turgeon se zvedá a bodoval v posledních pěti zápasech.

"Chtěli jsme hrát jednoduše a to se nám podařilo."
Mike Modano

Hvězdy pokračovaly v plnění svého jednoduchého plánu i ve třetí třetině. Komplikaci jim přivodil domácí kapitán Joe Sakic. V přesilovce vystřelil Trepanier a Sakic dorazil jeho střelu do sítě. Běžela desátá minuta třetí třetiny a na trestné lavici seděl Richard Matvichuk za podražení. Pět vteřin před koncem ještě Turco vychytal lstivou střelu Chrise Druryho a dovedl tak letos hvězdy k jedenáctému vítězství.

"Dnes to byla velká lekce. Je to senzace."