Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 22.1. Letošní tradice neporušena  Radek Štolpa

ColumbusLetošní tradice v zápasech s Vancouverem zůstala neporušena. Hvězdy doma opět prohrály, tentokrát 2:4. Ale vše popořádku.

Už první třetině nasadili hosté k trháku, který domácí již nezachytili. Přesně v páté minutě byl vyloučen Jan Hlaváč a 56 vteřin po jeho návratu na led se rozvlnila Belfourova síť poprvé. Postaral se o to Helmer. Ve 12 minutě už to bylo 0:2, když se prosadil Morrison. V první třetině bylo k vidění ještě tradiční vyloučení Martina Ručínského.

Ve druhé třetině se spíše plnila trestná lavice, než se hrál hokej. Přesto Dallas snížil na rozdíl jednoho gólu. V početní výhodě 5 na 3 se trefil Darryl Sydor, který si už skoro nepamatuje kdy se mu to povedlo naposledy (loni v dubnu).

V páté minutě druhé třetiny šel na trestnou lavici Brenden Morrow a jeho prohřešek potrestal Klatt. Jak se později ukázalo byl to gól vítězný.

Dvě minuty před koncem našel Jere Lehtinen Pellerina a ten opět snížil. Byla to ovšem labutí píseň Dallasu. Při hře bez brankáře trefil odkrytou klec Naslund a pečetil výhru hostí.

Statistika střel je alarmující. Domácí dovolili hostům 40 krát vystřelit na Eda Belfoura, kdežto jim se to podařilo pouze 22 krát!

šipka Hitchcok: "Náš nejlepší hráč dnes večer byl brankář. Byl opravdu vynikající. Ale jinak je naše hra je pouze rušení".
šipka Sydor: "My jsme hodně mluvili a teď když máme jít kupředu nejsme schopni udělat krok. Bereme příliš mnoho peněz na to co předvádíme. Každý by se měl sám na sebe podívat do zrcadla".
šipka Belfour: 37/40, 92,5 %
šipka Martin Ručínský: 10:32 min, 0+0, 0 střel, -1 bod
šipka Dallas z posledních čtyř zápasů tři prohrál.
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com