Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 6.1. Rukavice v St. Louis  Radek Štolpa

Včera večer si "Notičky" vyšláply na hvězdy a zle je zpráskaly.

V první třetině tomu však mnoho nenasvědčovalo. Obě mužstva vyslala na branku 10 střel. Vedení se ujali domácí. Zasloužil se o to Stillman. Ve druhé třetině ovšem vyrovnal Mike Modano (19) a z hvězdami to nevypadalo zle.

Pak ale nastoupili do trháku Blues a během 11 minut to bylo 4:1 a bylo rozhodnuto. Postupně se trefili Scott Young, Stillman (přesilovka) a Tkachuk (přesilovka).

Ve třetí třetině pak zvýšil na rozdíl čtyř branek Stillman a završil tak svůj hattrick. To už byl v brance Dallasu Marty Turco, který střídal Eda Belfoura. V 58. minutě již jen korigoval výsledek Jon Sim (3) v přesilové hře.

Na brankách Blues čtyřikrát asistoval Weight. St. Louis vyhrálo na střely (35/31) a na buly (39/26). Jednu chvíli v první třetině dokonce domácí vedli na buly (13/3)! Po dvou vítězných zápasech vyšly Hvězdy bodově na prázdno a Sharks jim na čele divize zase unikají.

Právě se nacházíme v polovině soutěže. Pokud by Dallas pokračoval ve svých výkonech měl by na konci základní části 86 bodů. Mizerný výsledek.

šipka Martin Ručínský : 16:40 min, 0+0, 2střely, -1bod
šipka Brankáři : Belfour - 19/23, 82,6%, Turco - 11/12, 91,7%
šipka Využité přesilovky : Dallas - 1/5, St. Louis - 2/5
šipka Loni se držel Dallas v první pětce statistiky vyhraného buly. Letos je třináctý....