Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 1.1. Konečně body i doma  Radek Štolpa

Hvězdy doma konečně přetrhly nelichotivou šňůru a porazily Boston 2:1. A nebylo to nikterak jednoduché vítězství.

Dallas dostal v přesilovce do vedení Jere Lehtinen (14). Na trestné lavici zrovna seděl O´Donnell. Za dvě minuty tam seděl znovu. Tentokráte vyfasoval 2+2, jenže Stars tuto početní výhodu nevyužili.

Ve druhé třetině seděl na trestné lavici Kultanen a Stars dokonce dostali v přesilovce gól. Postaral se o to Rolston (20).

Nerozhodný stav pak vydržel až do 14. minuty třetí třetiny. To Joe Nieuwendyk (14) překvapil úplně všechny a střelou zápěstím překonal Byrona Dafoa.

Boston ve druhé a třetí třetině přestřílel Dallas 20/13 (celkem 27/24), ale vyrovnání se nedočkal. Postarala se o to dobrá defenzíva hvězd a zejména výborný Marty Turco, který celkově pochytal 26 z 27 střel.

Byron Dafoe nastoupil proti Dallasu již v deseti zápasech a ještě nikdy nezvítězil.

Martin Ručínský strávil na ledě 17:09 minuty, dvakrát vystřelil na branku a asistoval u prvního gólu.

Stars však kojotům vůbec bodově neutekli. Ti totiž deklasovali Rangers 5:0. Další zápas bude 2. ledna doma proti Atlantě.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com